Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Gal Gadot si zahraje v novém seriálu ikonu Hedu Lamarr 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/9.8.2019
Mysleli jsme si, že když hraje Gal Gadot Wonderwoman, nemůže být lepším ženským vzorem, ale to jsme nevěděli, že ztělesní Hedu Lamarr!   

Herečka Gal Gadot souhlasila, že ztvární hlavní roli v seriálu Showtime o životě herečky a vynálezkyně Hedy Lamarr. “Její život je pro mě opravdu fascinující. Stála v popředí mnoha otázek, co i dnes trápí ženy a společnost vůbec,” řekla Jana Winograde co-prezidentka Showtime Networks. “V Gal Gadost jsme našli tu pravou herečku, která představí opravdu komplexní Lamarr.” 

Heda Lamarr byla známá jako “siréna” filmového plátna čtyřicátých let a ve své době ji i nazývali nejkrásnější ženou planety. Ovšem tato neuvěřitelná postava naší historie nebyla jen herečkou a rozhodně se nepyšnila pouze krásnou tváří.

Tady jsou 4 věci, které byste o ní měli vědět: 
1. Proslavila se snímkem “Extase” českého režiséra Gustava Machatého, kde hrála několik minut nahá, a navíc předváděla orgasmus v přímém přenosu. Byl to jeden z prvních případů nahoty ve filmu a svět byl zcela pohoršen. Papež Pius XII. toto dílo odsoudil a Hitler dokonce zakázal.  

2. Heda se narodila v Rakousku jako Hedwig Eva Maria Kiesler, ovšem odstěhovala se do Ameriky a změnila si jméno a identitu, aby se dostala z tragického vztahu s obchodníkem se zbraněmi.  

3. Její citace jsou dokonale feministické a provokativní. S ironií prohlašovala: “Kterákoli dívka může vypadat překrásně. Stačí, když bude klidně stát a tvářit se přihlouple.” Také shrnula odvěký problém, který mají silné ženy ve světě mužů: “Uspět v byznysu, vědě a politice je pro ženu lehčí v Americe než v Evropě.” 

4. Se svým sousedem, skladatelem Georgem Antheilem, pracovala na vývoji FHSS (Frequency hopping spread spectrum) - tedy technologii, kdy se při přenosu informací vysílač i přijímač synchronně přelaďují na další a další frekvence a vysílání se tak nedá odposlouchávat. Tento vynález nejen darovali bezplatně námořnictvu, ale díky němu vlastně funguje i dnešní svět. Dal totiž základy technologiím jako jsou Bluetooth, GPS i WIFI.  

Čtěte také:
Ženy do vesmíru nevstoupí. NASA nemá „dámské“ skafandry
Tahle Miss boří stereotypy. Neuvěříte, jak se jí podařilo získat korunku
Panenství je sociální konstrukt

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole