Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

GABRIELA TEISSING: Je potřeba vědět, že risk může být zisk, ale také ztráta

2.11.2018
A jaká bude vaše cesta životem? Budete riskovat nebo se schováte v bezpečí své komfortní zóny? 

Gabriele Teissing se rozhodla  jít vlastní cestou a opustit veškeré jistoty, které jí dávala vysoká pozice v korporátní společnosti. Sebrala odvahu a založila si vlastní firmu pod názvem Rebel & Glory, která se zabývá novými technologiemi jako je třeba virtuální realita nebo strojové učení.  

Jaká byla vaše nejhorší zkušenost na cestě vzhůru? 
Vnímám se tak, že nejdu cestou vzhůru, ale jsem na cestě, kterou jsem si tak trochu vybrala a tak trochu si ona našla mě. Nebojím se o to, kam dojdu, ale že mi zmizí pod nohama.

Jaké vlastnosti by měla mít žena v byznyse na vysoké pozici?
Být autentická. Nebojovat s muži, ani je nenapodobovat. Najít si polohu, ve které se cítí dobře.

Co si myslíte o nerovnosti platů mezi ženami a muži na srovnatelných pracovních funkcích?
My holky máme tendenci si myslet, že musíme mít všechno na jedničku, a teprve pak si zasloužíme pochvalu. V úvodních jednáních o financích se podceňujeme a nevidíme vlastní hodnotu. Někdy je těžké si o ní napřímo říci. Je to však naše věc.

Máte nějaký trik, jak druhé přesvědčit o vlastním názoru?
Snažím se otevřít dveře a pustit je do mého světa, aby porozuměli, proč mám takový názor. A to samé chci od něj. Pokud to vyjde, dospějeme ve většině případů ke shodě a k novým společným názorům a hlavně super projektům.

Jak si vybíráte lidi, se kterými budete pracovat? Dáte víc na životopis nebo osobní dojem? 
Já pracuji s lidmi, nikoli jen s jejich zkušenostmi. Jde mi hlavně o osobnost a schopnosti, životopis je druhý v pořadí.

Co lidem kolem sebe netolerujete? Ať už kolegům, podřízeným, klientům, ale třeba i svým blízkým.
Čím jsem starší, tím toho toleruji více. Ale straním se průměrné práce, vyhýbání se zodpovědnosti a neschopnosti sebereflexe.

Myslíte si, že risk je zisk? Kde končí vaše odvaha riskovat?
Je potřeba vědět, že risk může být zisk, ale také ztráta. Moje zkušenost říká, že i když došlo ke ztrátě, tak mě to vždycky posunulo o kus dál. Takže já jsem pro riziko. Moje odvaha končí s ohrožením zdraví nebo mých blízkých.

Jakou nejdůležitější vlastnost by měl člověk mít, pokud vede další lidi?
Inspirovat. Být pozitivní. Přijmout názor druhého. Dělat jasná rozhodnutí a stát si za nimi, i když to bolí. Být srozumitelný. Já se to učím každý den.

Na jaké vlastnosti byste vy sama na sobě měla ještě zapracovat? Je něco, co vám nejde?
Těžko se vzdávám obrazů, které jsem si sama vytvořila. Nechci se jich vzdát, beru to jako vlastní prohru, a to mi zabraňuje vidět příležitosti a mít větší lehkost ve všem, co dělám.

Co uděláte jako první, když ráno vstanete a jako poslední, než jdete spát?
Před zrcadlem přemýšlím, co mě ten den čeká. Dám dětem dobrou noc a zapadnu do polštářů a láskyplného objetí. To je nejlepší.

 

 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole