Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

FREDDIE MERCURY: Sex, drogy a rokenrol. Je to klišé, ale on v něm žil.

Foto: Profimedia/21.11.2018
Byl frontmanem jedné z největších kapel všech dob a jeho smrt způsobená AIDS zasáhla celý svět. Pozoruhodný život tohoto zpěváka nyní připomíná nový autobiografický film.

V létě roku 1964 si obyvatelé Gladstone Avenue ve Felthamu v hrabství Middlesex nedůvěřivě prohlíželi své nové sousedy, první asijské imigranty, kteří se nastěhovali do jejich ulice. Povytažená obočí ovšem nevzbuzovalo tradiční oblečení rodiny Bulsarových ani vůně neznámých jídel, která si vařili, ale hudební ambice jejich sedmnáctiletého syna Freddieho. Soused Derick Burgess bydlel o dva vchody dál a přivádělo ho k nepříčetnosti, jak Freddie celé dny cvičil na kytaru a nechával u toho otevřená okna. Nikdy by ho však nenapadlo, že za necelých deset let se z tohoto otravného teenagera stane frontman jedné z nejúspěšnějších britských kapel, Queen. Jen desek s jejich operním opusem Bohemian Rhapsody, který vznikl v roce 1975, se po celém světě prodalo okolo 300 milionů a dodnes zůstává třetím nejprodávanějším britským singlem všech dob.

Mercuryho smrt byla stejně mediálně vděčná jako celý jeho život. V roce 1991, v době, kdy homosexualita nebyla ani zdaleka tak přijímaná jako dnes, zemřel na komplikace spojené s AIDS. A po dvacet sedm dalších let zůstává nezapomenutelnou legendou. Získal si slávu svým úžasným hlasovým rozsahem a showmanstvím. Mnoho současných hvězd ho považuje za svůj zdroj inspirace. „Bez Freddieho bych se nikdy nevěnovala hudbě a nedělala bych to, co dělám,“ pronesla obdivně americká zpěvačka Katy Perry.Nyní jeho bouřlivou dráhu zpracovává životopisný film Bohemian Rhapsody, v němž hlavní roli ztvárnila hvězda seriálu Mr Robot Rami Malek. Film sleduje kapelu Queen od jejích počátků až po koncert Live Aid v roce 1985, kdy Mercuryho nezapomenutelné vystoupení potvrdilo jeho postavení nejlepšího frontmana na světě...

Přečtěte si celý článek v prosincové Marie Claire, kterou teď najdete na stáncích. 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole