Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Francouzský autor tvrdí, že milovat ženy nad 50 je nemožné 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/9.1.2019
Padesátiletý spisovatel, režisér a moderátor Yann Moix řekl v rozhovoru pro lednové číslo francouzské Marie Claire, že ženy stejného věku jsou pro něj neviditelné, příliš staré a preferuje těla dvacetiletých dívek.  
Reklama

Doslova uvedl: “Nechte toho, nepřehánějte. To prostě není možné... jsou moc staré, moc staré. Preferuji těla mladších žen. Toť vše. Konec. Tělo pětadvacetileté ženy je prostě mimořádné. To padesátileté už nikoliv.” Také tvrdí, že vyhledává korejské, čínské a japonské ženy: “Je to možná smutné a selektivní pro dívky, se kterými chodím ven, ale líbí se mi Asijatky. Není se za co stydět.” 

Tyto výroky samozřejmě spustily značnou vlnu kritiky a nevole na internetu. Mnozí spisovatele obvinili ze sexismu a vyčítali mu, že zaměňuje lásku se sexem. Ženy, které již padesátku překročily, to však braly spíše s humorem a jakmile si uvědomily, že nikdy nebudou moci okusitMoixovu “láskyplnou náruč”, hromadně si oddechly. Uživatelé Twitteru začaly sdílet fotografie nádherných, dokonalých žen jako jsou Halle Berry, Elle Macpherson, Cindy Crawford, Julia Roberts, Liz HurleyJulianne Moore nebo Nicole Kidman, které jsou již za hranicí Moixovy “milovatelnosti”.  

I po této lavinové negativní odezvě za svými slovy Moix stojí. V radiu RTL řekl, že se nemusí nikomu zpovídat za svůj vkus. Že má zkrátka rád, koho má rád a že si myslí, že ani ženy nad padesát by ho nechtěli, protože je velmi komplikovaná osobnost a žít s ním je značně složité.  

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama