Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Finská premiérka odpovídala na tiskové konferenci dětem 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/30.4.2020
Sanna Marin uspořádala poprvé za svou kariéru tiskovou konferenci, na které kladly otázky místo novinářů děti!  
Reklama

Od poloviny března se téměř všichni finští žáci učí z domova online, kvůli opatřením, která mají zpomalit šíření COVID-19. Většina dětí si na to již zvykla a na Zoomu jsou skoro nonstop. Ovšem nyní dostali studenti opravdu jedinečný domácí úkol. Naladit se na tiskovou konferenci, kterou spolu pořádali premiérka Sanna Marin, ministryně školství Li Andersson a ministryně kultury Hanna KosonenZastávaly roli novinářů a kladly otázky i sdílely své obavy. Byl to první podobný počin svého druhu v zemi.  

Celkem se ptalo sedm dětí a musíme uznat, že některé jejich otázky byly opravdu podnětné... ne-li všechny! Padaly dotazy tipu“Kdy budeme moci zpět do školy?” “Budeme moci jet toto léto do zábavního parku?” “Kdy můžeme navštívit svoje prarodiče?” “Co můžeme dělat, pokud se z celé této situace cítíme být ve stresu?” Ministryně a premiérka na všechny otázky velmi trpělivě odpovídaly. Samozřejmě, že celou tiskovou konferenci nesledovali jen děti, ale i dospělí, kteří svým potomkům konec konců poradili i všechny otázky. 

“Jak dlouho si myslíte, že bude trvat, než koronavirus přejde a všechno se vrátí do normálu,” ptala se holčička na otázku, na kterou bychom chtěli znát všichni dopověď. I ministryně Anderssonová uznala, že jde o velmi dobrý dotaz, na který je velmi těžké hledat odpověď: “My ve vládě věříme, že budeme muset mít koronavirus na paměti ještě dlouhou dobu. A stejně tak i nastavená pravidla ve společnosti jako mýt si ruce, udržovat si odstup od ostatních a zdržet se návštěv starších osob. Jsme přesvědčení o tom, že tato pravidla budeme muset dodržovat dlouhou dobu. I na podzim...”

Nechte si zaslat aktuální číslo Marie Claire až domů za stejnou cenu jako na stáncích po celé České republice. Neplaťte ani poštovné! Objednávejte zde. ​

Čtěte také: Co mají společného země, které zvládají koronavirus nejlépe? Ženy v čele!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama