Přejít k hlavnímu obsahu

FIFA: 5 témat k hovoru o mistrovství světa pro ty, co o fotbalu nic neví

FIFA World Cup
text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash/10.7.2018
Pravděpodobně jste si již stihla všimnout, že se hraje v Rusku fotbal. Konkrétně tedy mistrovství světa FIFA World cup. A nehledě na to, jestli vás tento sport fascinuje nebo ne, jde o událost, o které byste měla mít alespoň lehký přehled. Proč?

Ačkoliv si řeknete, že jde jen o pár chlápků, co se honí za míčem, jde o happening, který za poslední dva roky přilákal v průměru 3.2 miliardy lidí na planetě!! To z něj prakticky dělá nejsledovanější televizní event 21. století!!! Proto jsme pro vás vybrali ty nejzajímavější a nejdůležitější informace, se kterými budete vypadat před ostatními, že alespoň trochu tušíte…

M jako budoucnost

Seznamte se s příští hvězdou světového fotbalu. Kylianu Mbappému je sice jen devatenáct let, ale už nyní je tento francouzský útočník srovnáván s takovými legendami jako je Lionel Messi nebo Cristiano Ronaldo. Během vítězného utkání Francie s Argentinou dvakrát skóroval a stal se tak prvním teenagerem od dob Pelého, který to dokázal. Mbappé nyní hraje za francouzský klub Paris Saint-Germain vedle brazilské hvězdy Neymara a je třetím nejdražším hráčem světa. A aby toho nebylo málo, má ještě dobré srdce. Pro ESPN uvedl, že svůj bonus z mistrovství světa (přibližně 30 000 dolarů za zápas) daruje asociaci Premiers de Cordée, která pomáhá hendikepovaným dětem sportovat. 

Japonsko je pravým vítězem mistrovství světa

Byl to moment, který každému fotbalovému fanouškovi doslova zlomil srdce, když Japonsko vypadlo po prohře s Belgií. Země vycházejícího slunce totiž vedla celý zápas o dva góly a prohrála až v 94té minutě. Takové dramatické konce občas způsobují to, že hráči naštvaně odcházejí z hřiště a fanoušci se snaží doslova zbořit stadion. Místo toho se však stalo tohle: Japonci nejen, že vyklidili šatnu do posledního smítka, protože na turnaji skončili, ale také jejich fanoušci začali po zápase uklízet tribuny. A my říkáme: RESPEKT.

Video killed the … 

Tento ročník mistrovství se může pyšnit celkem významnou novinkou. Poprvé v historii byl totiž zaveden post video rozhodčího. Pokud si tedy klasický sudí na hřišti není jistý jak pískat, odvolá se na svého kolegu za obrazovkou gestem vzdušného obdélníku. Ten celý incident zhodnotí a sdělí svůj feedback. 

“It’s coming home”

Už je to 52 let co Anglie naposledy vyhrála mistrovství světa. Nyní mají opět šanci na získání tohoto titulu a nikoho v monarchii to nenechává chladným. Proto vzniká mnoho meme ohledně této události. Kraluje jim vždy popěvek “It’s comming home” (“Přichází domů”), který pochází z fotbalové hymny z roku 1996, kdy byl v Británii hostován Euro Championship. Místní prostě jen touží po tom, aby se jim titul vrátil zpět na ostrov. 

Kdo vyhraje zlatou kopačku?

Na konci mistrovství se vždy vyhlašuje takzvaná Golden Boot (Zlatá Kopačka) a je udělena tomu hráči, který za celou dobu vstřelí největší počet gólů. Momentálně má největší šanci na výhru Angličan Harry Kane s šesti brankami. V závěsu za ním jsou se čtyřmi góly Denis Cheryshev, Romelu Lukaku a Christiano Ronaldo. 

Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole