Přejít k hlavnímu obsahu

Fenomén tetování: Na co si dát pozor a kam zajít?

Text: Anna Křenková/11.4.2018
Tetování patří k oblíbenému zdobení kůže. Dávno jsou pryč doby, kdy bylo pouze pro „odvážné rebely“. Mnoho let se tetováním zdobí lidé všech profesí i sociální statusů.

Vyplatí se nešetřit

Při hledání tetovacího studia či tatéra se vyplatí opravdu nešetřit. Studia by měla používat jen vysoce kvalitní barvy, dbát na sterilní nástroje a udržovat antiseptické prostředí. V opačném případě hrozí přenos infekcí jako je HIV, hepatitida B či jiné bakteriální infekce.

Kromě hygienických podmínek, které musí studia splňovat, se mohou vyskytnout i alergie na tetovací barvy, před kterými varuje dermatoložka MUDr. Věra Terzijská z Perfect Clinic Dermatology. „Problémem by mohla být také alergická reakce. Alergie na tetovací inkoust nebo barvy není častá, ale pokud se vyskytne, může přinést velké obtíže, protože odstranění inkoustu je složité a zdlouhavé. Na místě vpichů se také mohou objevit granulomy, což jsou uzlíky, které vznikají kolem čehokoliv, co tělo vyhodnotí jako cizorodý prvek. Lidé, kteří trpí na keloidní útvary, tvořící se kolem jizev, mohou počítat s jejich vznikem i po tetování,“.

Kam na tetování? Pokud přemýšlíte kam na vaše první tetování nebo jen chcete zkusit nového tatéra či tatérku, zde je několik tipů, kam vyrazit:

Hudsonville Michigan

Tatér z Pardubic, který působí v tetovacím salonu Bunkr. Pokud vás zajímají silné linky, výrazné stíny, tradiční oldschool motivy, které používal Sailor Jerry, je to místo pro vás! A jestli nechcete zůstat jen u černé, Hudsonvillova posedlost barvami se v poslední době poměrně rozšířila.

@hudsonville_ink, Tattoo Shop Bunkr – Jindřišská 746, Pardubice

Míša Boček

Máme další důvod, proč jet na svoje tetování do Pardubic. Míša Boček, který založil pardubický salon Bunkr, tak doplňuje Hudsonville Michigana. A to nejen tím, že díky jejich odlišným povahám vzniká v salonu perfektně vybalancovaná atmosféra, doplňují se i stylem. Blackwork, abstract, ale i mnoho dalšího u Míši najdete.

@misabocek, Tattoo Shop Bunkr – Jindřišská 746, Pardubice

Zdvyhl. Tattoo

Abstraktní tvorba s prvky watercoloru. Právě tohle vám vytvoří na kůži Zdeňka, která tetuje už skoro pátým rokem. Zastavit se u ní můžete v Black Tulip Tattoo.

@zdvyhl, Black Tulip Tattoo – Praha-Vinohrady

Alba

O tom, že ve dvou se to lépe táhne, není pochyb. Na tetování můžete zajít i do Long Story Tattoo, kde tetuje Alba s jejím „kolegou“ Veskem. Alba je odlišná od ostatních svým stylem, který jednoduše chytí vaše oko.

@aaaaaalb, Long Story Tattoo - Holandská 526/26, 101 00 Praha 10-Vršovice

Flexx.ink

Zpátky ke klukům! Flexx je jeden z nejznámějších tatérů v republice. Neotraditional tetování sklízí velký úspěch a dokazuje to i fakt, že na tetování se spousta zájemců objednává i několik měsíců dopředu. Flexx si dokonce od června otevírá své studio BROTHER HOOD ve Vršovicích.

@flexx.ink, Inkoust Tattoo - Zlatnická 4, Praha

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole