Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Fendi uspořádá v Římě přehlídku a uctí tak památku Karla Lagerfelda 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Fendi/23.4.2019
Bude se konat 4. července.  
Reklama

Při velmi emocionální fashion show Fendi Fall 2019 v rámci Milan Fashion Weeku, která se konala minulý únor, složila značka poklonu svému bývalému designérovi Karlu Lagerfeldovi, který zemřel pouhých par dní před přehlídkou ve věku 85 let. Za tónů písně Heroes od Davida Bowieho tak celý svět zaplakal.  

Italský módní dům však nyní chystá ještě větší poctu. Fendi bude 4. července pořádat druhou přehlídku v Římě, kde uctí Karlovu památku. To pro WWD potvrdil i předseda představenstva a generální ředitel LVMH, který uvedl, že na valném shromáždění minulý týden odsouhlasili, že půjde o “reprízu všech výtvorů během jeho 54letého působení v luxusní značce.”  

Značka Fendi naposledy uskutečnila přehlídku v Říme v roce 2016, u Fontány di Trevi, která byla z části obnovena díky finanční podpoře módního domu. Šlo o show, kterou společnost pořádala ke svému 90. výročí a modelky jako Bella Hadid nebo Kendal Jenner kráčely na platformě, která vytvářela iluzi toho, že chodí po vodě.  

Fendi ještě stále neurčil nástupce, který nahradí Karla Lagerfelda na pozici kreativního ředitele značky. Kdokoliv však přijde na jeho místo, bude muset dosáhnout na laťku, která je postavena opravdu hodně vysoko...  

Čtěte také:
VIDEO: Značka Fendi se rozloučila s Karlem Lagerfeldem
ROZHOVOR: Karl Lagerfeld se spisovatelkou Christine Angot
To nejlepší z haute couture na jaro/léto 2019!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama