Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Fendi uspořádá unikátní houslový koncert Vivaldiho. Sledujte ho online!

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Fendi/19.6.2020
FENDI Renaissance Anima Mundi: tak zní název streamovaného koncertu, který dne 20. června 2020 uspořádá Accademia Nazionale di Santa Cecilia spolu s módním domem FENDI. Během unikátní události zazní houslový koncert Léto ze Čtvera ročních dob Antonia Vivaldiho v podání orchestru Accademia Nazionale di Santa Cecilia (Národní akademie sv. Cecilie) a hvězdné houslistky Anny Tifu, která si pro tuto příležitost oblékne tři různé modely z kolekce FENDI Couture. Koncert se bude konat v Palazzo della Civiltà Italiana, malebném sídle FENDI v Římě.

Projekt je výsledkem spolupráce mezi Accademia di Santa Cecilia a FENDI, tedy mezi dvěma světy, které jsou nerozlučně spojené právě s Římem a jsou symbolem nejvyšší možné jedinečnosti a kreativity. Nápad uspořádat koncert vzešel z touhy vyslat po pandemii do světa pozitivní zprávu o znovuzrození prostřednictvím umění, módy a hudby. Symfonická hudba, jejímž základem je zvuk nejlepší možné kvality, se tak poprvé dočká ikonografického vyjádření v podobě šatů z kolekce FENDI Couture, které ztělesňují příběh Léta. Koncert proběhne v den letního slunovratu, který symbolizuje všeobecnou touhu po novém začátku, opětovném shledání a návratu. Léto je v rámci Vivaldiho cyklu houslových koncertů tou částí, která v posluchači nechává vyvrcholit nádherné a podmanivé emoce, díky mistrovskému hudebnímu zpracování téměř až „hmatatelné“.   

Anima Mundi zde představuje jednotící princip, základ každého organismu postupně nabývajícího své finální jedinečné podoby, po jejímž dosažení se opět stává součástí Duše světa. Tomu odpovídá také koncept koncertu: jednotlivé sekce hrají nejprve samostatně a poté se sjednocují v rámci jediného tělesa – orchestru. Bude se jednat o „evoluční“ vystoupení v čase a prostoru, jehož hlavními představiteli budou houslistka Anna Tifu a orchestr složený z profesorů. Hudebníci začnou za svítání, první větou na schodech Palazzo della Civiltà Italiana, poté se přesunou pod oblouky, stále za dodržování sociálního odstupu, který nám vnutily uplynulé týdny, a nakonec se za západu slunce se opětovně sejdou na střeše „hranatého Kolosea“, aby odehráli poslední větu Léta – po mnoha měsících nedobrovolné separace konečně pospolu, za oslav tepla sálajícího z hudby i teplých letních měsíců. Anna Tifu bude hrát na model Antonia Stradivariho z roku 1716, “Marèchal Berthier” ex Napoleon, velmi vzácný nástroj, který milánská nadace Fondazione Pro Canale zapůjčuje těm nejtalentovanějším houslistům, aby ho opět přivedli k životu. Antonio Stradivari je považován za nejlepšího houslaře v dějinách lidstva. Badatelé zjistili, že tyto housle zaslal Stradivari na španělský královský dvůr, kde také zůstaly až do francouzské okupace. Poté je Napoleonův generál Alexandre Berthier, velitel vítězného tažení, odvezl do Francie a císař mu je posléze daroval. 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama