Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Fendi a jejich pocta Lagerfeldovi v Šanghaji

text: Jan Boublík foto: Fendi/3.6.2019
Po dvanácti letech se módní dům Fendi vrátil do Číny s dechberoucí módní show. V šanghajské  Powerlong Art Museum představila Silvia Venturini Fendi podzimní kolekci plnou fragilní elegance, evropského řemesla a asijské extravagance a vzdala hold odkazu Karla Lagerfelda.  

Píše se rok 2007 a Karl Lagerfeld ve spolupráci s Terencem Chu, elitním čínským event managerem, dobývá Velkou čínskou zeď unikátní módní show. Jaké jiné architektonické dílo by ostatně bylo hodno práce jednoho z největších módních návrhářů 20. století? Fendi tehdy uvedl diváky přehlídky do spektakulární scenerie. Modelky procházely jedním z úseků zdi za zraky stovky hostů z celého světa. Od té doby první módní přehlídka takových rozměrů se konala minulý týden v pátek.

Silvia Venturini Fendi a její tým pozval své fanoušky, insidery a influencery do spirál čínského svatostánku umění Powerlong Art Museum, kde se čtyřmi patry linul zástup modelů a modelek prezentující poslední kolekci, na které Silvia s Karlem pracovala. Celým prostorem rezonoval spirit Karlovy slabosti pro klasickou eleganci s moderní příchutí a dualismus, který vytvářela souhra dámských a panských stylingů. Ze 102 představených looků bylo 15 vytvořeno speciálně pro příležitost přehlídky. 

Siluety orientované do budoucnosti, jsou triumfální ve své hloubce a velkolepé ve své jednoduchosti. Trompe l’œil – optická iluze – je Lagerfeldovým poznávacím znamením: kombinoval opulenci s architektonickými rovinami pojatými s neodolatelnou lehkostí, s takovou, s jakou měly modelky uvázané ležérní motýlky na kabátech. Podívejte se sami na krásu podzimní Fendi kolekce v přiloženém videu. 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama