Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Feministická škola o rok odložena

Unsplash
Text: Tereza Čaladi, Foto: Unsplash/3.9.2020
Feministická škola, která měla loni premiéru v České republice a letos se měla konat v další zemi V4 – v Polsku v Krakově, byla kvůli koronaviru o rok odložena.
Reklama

Touto dobou by vrcholily přípravy na týden plný workshopů zaměřených na podporu žen a na život žen ve Visegrádské skupině. Druhý ročník Středoevropské feministické školy měla mít na starost polská organizace eFKa, která spolu s dalšími feministickými organizacemi z Česka, Slovenska a Maďarska pořádá akci s cílem projednání nepřívětivé atmosféry ve střední Evropě s ohledem na práva žen a feministické organizování. Stejně jako mnoho dalších, i tuto událost však narušil vir COVID-19. Je tak nyní o rok odsunuta.

Na příští rok se však účastnící se feministky mohou těšit vedle vzdělávacích workshopů také na vedlejší program, který bude zahrnovat tamější polskou komunitu. V plánu je veřejná debata, která představí přední ženské postavy hnutí V4, které bojovaly za svobodu v 80. letech. V diskusi budou přitom přítomny nejen zástupkyně polské Solidarity, ale i ženské vůdkyně z jiných zemí V4. Možnost vyměňovat si názory a diskutovat s předními ženskými postavami z regionu V4 by podle organizátorek přinesla inspiraci pro mladé ženy z regionu a mohla by vést k jejich posílení.

Je důležité zdůraznit, že taková veřejná akce pořádaná v Krakově by mohla mít dopad i na tamní polskou komunitu. Bohužel si na něj musíme ještě rok počkáme.

Čtěte také: Meghan Markle a Gloria Steinem mluví o ženských právech ve virálním videu

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama