Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

FBI VARUJE: Vaše Smart TV vás může špehovat!  

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash/12.1.2020
Tohle je hodně 1984 od Orwella!  

Chytré televizory jsou často vybaveny mikrofony či kamerami, které vám umožňují ovládat tato zařízení hlasem nebo je použít na videochat. Ačkoliv mohou být takové funkce velmi užitečné, FBI upozorňuje, že to právě díky nim, můžete ztratit soukromí.  

“Kromě rizika, že vás mohou výrobci televizí a vývojáři aplikací poslouchat a sledovat, může toto zařízení také sloužit hackerům jako vstupní brána do vašeho domu. Nezkušený hacker se možná nedostane přímo do vašeho počítače, ale je možné, že mu vaše nezabezpečená televize dá přístup k zadním vrátkám - k routeru.”  

Tohle není poprvé, kdy nás někdo před snadným zneužitím Smart TV varoval. V roce 2018 zjistil na základě vyšetřování Consumer Reports, jak je snadné zneužít nedostatečných bezpečnostních zabezpečení televizoru, a dokonce nechal zaplaceného hackera, aby to demonstroval. Samsung na Twitteru minulý rok připomněl svým zákazníkům, aby každých pár týdnů “prohledali” svá zařízení, jestli v něm nenajdou škodlivé viry, aby předešli softwarovým útokům.  

Chytré televize jsou očividně virtuální vstupní branou do vašeho domova, ale to neznamená, že musíte nezvané návštěvníky přijímat s otevřenou náručí. Dříve, než si takové zařízení koupíte, ujistěte se, že rozumíte všem jeho chybám v zabezpečení. Pokud Smart TV koupíte, změňte všechny přednastavená hesla a zjistěte, jak vypnout kameru a mikrofon, pokud je nepoužíváte. A pokud chcete mít naprostou jistotu, využijte starého dobrého triku a přelepte kameru. 

Čtěte také: 6 neuvěřitelných futuristických hacků těla, které vědci umí provést již dnes 
 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole