Přejít k hlavnímu obsahu

FASHION PŘEDPOVĚĎ: Mnoho velkých značek v roce 2019 zkrachuje! 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash/10.1.2019
Užíváte si povánoční slevy? Potom se můžete těšit na celý rok 2019.

Server Women's Wear Daily (WWD) totiž zveřejnil predikaci, že mnoho známých fashion brandů letos zkrachuje. To je tedy na jednu stranu velmi smutné a na stranu druhou si užijeme opravdu mnoho diskontních cen.  

Módní byznys zažívá dlouhodobě velké transformace a značky, které se nedokážou přizpůsobit novému podnebí pomalu mizí z fashion scény. V tomto roce nejenže dojde k masivnímu zavírání kamenných obchodů, ale některé značky dokonce úplně zmizí ze světa.  

Ačkoliv společnosti tvrdí, že nárust online prodejů pomohl vykompenzovat odliv zákazníků v kamenných obchodech, investoři přesto naznačují, že pokles impulzivních nákupů vedl k radikálnímu snížení ziskovosti. Agentura pro hodnocení úvěrů Fitch Ratings Inc. Podle WWD předpovídá krach těmto značkám: Neiman Marcus, Tom's, NYDJ Apparel, Charlotte Russe, J. Crew. Jejich zadlužení se totiž stane dlouhodobě neúnosným. Jestli tomu tak opravdu bude, na to si však budeme muset počkat... 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole