Přejít k hlavnímu obsahu

FAQ: Jak najít podprsenku, která mi konečně padne?

Vybrat správnou podprsenku není tak lehké, jak se na první pohled zdá.
Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash/8.7.2018
Věděla jste, že většina žen nosí špatnou velikost spodního prádla? Nejste náhodou také jednou z nich? Zodpovíme vám nejčastěji kladené otázky ohledně podprsenek, abyste už měla v této oblasti jednou provždy jasno. 

První moderní podprsenka byla v podstatě DIY projekt mladičké, devatenáctileté Caresse Crosby, která k sobě sešila dva kapesníčky, než se vypravila na párty. Nebyla spokojená s tím, jak vypadal její korzet pod šatami. Tento vynález si nechala patentovat roku 1914 s tím, že se pravděpodobně stejně nikdy neujme. Další zajímavostí je to, že zapínání, jímž je dnes opatřen skoro každý kousek tohoto spodního prádla vymyslel Mark Twain nebo že firma Playtex, vyrábějící podprsenky navrhla i vesmírný skafandr pro NASA… Tyhle informace jistě oslní na intelektuálním levelu, ovšem dokonalý výstřih vám nevykouzlí. Proto se raději zaměříme na to, abyste vypadala skvěle a cítila se dobře. 

Jak poznat, že nosíte špatnou velikost?

Jako první zkontrolujte košíčky. Ty vám musí dokonale sedět tak, aby nikde neodstávaly, ani přes ně prsa nepřetékala. Zapínání na zádech, by se nemělo nikdy posouvat směrem nahoru nad lopatky a ramínka je třeba zafixovat tak, aby většina podpory nespočívala na nich, protože pak by se rozjížděla. Kostice musí také padnout jako ulitá, aby vás netlačila. Měla by sedět přesně na místě, kde končí vaše vnady a ne na nich. A jak to poznáte? Zkuste tento rychlý trik: zatlačte na kostici na jejím konci a pokud cítíte vůli nebo dokonce odskakuje, okamžitě poznáte, že nemáte správnou velikost. 

Jak správně změřit své poprsí?

Nejjednodušší je samozřejmě vyhledat kvalifikovaného odborníka, který vám rád poradí. Ovšem pokud nemáte čas nebo byste tuto činnost raději vykonala v soukromí, vezměte krejčovský metr a změřte obvod svého hrudníku - ideálně co nejblíže prsou. Potom porovnejte nově naměřenou velikost se svými starými podprsenkami. Pokud je nyní číslo menší, vyzkoušejte o číslo větší košíčky a naopak. 

Jak často byste se měla měřit?

Experti doporučují jednou za půl roku. Proč? Vaše velikost poprsí je závislá na různých faktorech od váhy, stárnutí až po hormonální změny v těle, a proto se může měnit. 

Jak dlouho mi podprsenka vydrží?

Klasický kousek z běžného obchodu vám zaručí dostatečnou podporu půl roku až rok. Pak je třeba zvážit koupi nového. 

Jak poznám, že je na čase ji vyměnit?

Nejviditelnějšími ukazateli jsou vždy barva a tvar. Pokud je materiál povolený a ramínka musíte stále utahovat, nebude prádlo správně sloužit svému účelu. Jestliže se pak i původně černá podprsenka začne nápadně podobat šedé, nedejbože když tento odstín začne chytat ta původně sněhobílá, využijte to jako výmluvu k tomu jít nakupovat. 

 
Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole