Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Facebook a Instagram zakážou emoji se sexuálním podtextem 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Twitter/5.11.2019
Konec lilkům a broskvím na internetu...  

Zatímco ti nejnevinnější mezi námi jistě vnímají emoji broskve a lilku pouze jako zástupce z říše jídla, ti ostřílenější jistě ví, jaké asociace tito dva emotikony mají - sexuální. Facebook a Instagram se je ale právě z tohoto důvodu rozhodli zakázat. Tato změna je podmíněna vymáháním nových standardů společnosti (Facebook's Sexual Solicitation Community Standards), které jsou zaměřeny na sexuální pracovnice, které užívají tyto platformy k prodeji svých služeb.  

“Lidé užívají Facebook k tomu, aby upozornili na sexuální násilí a vykořisťování. Uvědomujeme si důležitost této diskuse a chceme ji umožnit. Nakreslíme však čáru tam, kde už obsah povzbuzuje k sexuálním setkáním mezi dospělými. Také omezíme sexuálně explicitní jazyk, který může vést k nabízení služeb, protože jistý typ našeho globálního publika může být vůči tomuto obsahu citlivý.”  

Emoji, které jsou světoznámě proslulé jako penis (lilek), zadek (broskev) a ejakulace (kapky vody) úplně nezmizí, budou stále povoleny v příspěvcích, pokud však nebudou mít sexuální konotace. Lidé na Twitteru tento krok samozřejmě nezapomněli okomentovat.  

“Sexuální užití emoji lilku & broskve je nyní na Facebooku a Instagramu zakázáno. Znamená to snad skvělé zprávy pro banán, hotdogtaco a koblihu? Zažijí konečně svůj debut? Víte, jak dlouho na čekali na to, až zazáří?” 

Čtěte také:
Ponožky v sandálech, Jágr a Zeman! Tyhle emoji pochopí jen Češi
SEND NUDES aneb zevrubný průvodce sextingem!
Instagram bez “lajků”? Možná již brzy...  

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama