Přejít k hlavnímu obsahu

EXKLUZIVNĚ: Jak vypadá backstage MBPFW?  

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Evelin Kask/6.9.2018
Změny na poslední chvíli, rychlé úpravy a časový pres... To je oragnizovaný chaos v zákulisí. 

Extravagantní modely, populární dav a odlesky fotoaparátů, tak vypadá fashion week z prvních řad. Divák snadno podlehne zdání, že jde o elegantní a jednoduchý způsob, jak propojit designéry, celebrity, redaktory a samozřejmě i jak se seznámit nejnovějšími trendy. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, co se děje v zákulisí? Teprve tam se odehrává ten pravý “týden módy”.  

Faktem je, že navzdory nenucené eleganci, kterou tyto eventy navenek vyzařují, jde o jedny z nejnáročnějších událostí na zkoordinování a naplánování. V zákulisí pracuje dnem a nocí armáda lidí, aby vše proběhlo tak, jak má. Nový fashion week se ve skutečnosti začíná plánovat v okamžiku, kdy končí ten starý.  

Většina důležitých součástí přehlídek je naplánována dopředu i s tisícem možných alternativ toho, co by se mohlo pokazit. Osvětlení, zvuk, modelky, looky, účesy, choreografie, make-up... to vše je připraveno a vymyšleno do nejmenšího detailu. Ovšem to pravé organizované šílenství začíná pár hodin před celou finální akcí.  

Ačkoliv návrháři připravují své modely měsíce předem, vždy je třeba pár posledních úprav, Támhle něco zapošít a tady přežehlit. Do tohoto shonu se samozřejmě ukáže na poslední chvíli nějaká VIP celebrita, která vyžaduje místo v přední řadě, ačkoliv svou účast nepotvrdila a nejdůležitější modelka vám odřekne hodinu před přehlídkou. Ti opravdoví hrdinové jsou však kadeřníci a make-up artisti. Ti musí pod obrovských časovým presem učesat a namalovat hezkých pár modelek, kdy jim vteřiny odpočítávají stopky. Načasování je klíčové a pokud nemáte pevné nervy, nemáte v backstage co dělat. A abychom nezapomněli, to vše se odehrává pod všetečným okem kameramanů a fotografů, kteří doufají, že uloví nějakou pikantnost.  

Zákulisí módních přehlídek je magické místo, kam by se každý nezúčastněný divák chtěl jednou dostat a okusit na vlastní kůži, jaké to doopravdy je. Pojďte se s námi tedy exkluzivně podívat do backstage Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. Co se dělo před přehlídkou Denisy Nové a Zdeňky Imreczeové? 

Pohled do backstage MBPFW

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole