Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Eva Samková: Co se teď děje, bychom měli brát jako zdvižený prst 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Archiv/9.5.2020
Naše nejlepší česká snowboardcrossařka Eva Samková má v životě velký nadhled, a to i v době karantény. Jak se s ní vyrovnávala, co všechno musela kvůli nouzovému stavu zrušit a jak vypadal její alternativní tréninkový plán? Inspirujte se. 

Karanténa kvůli koronaviru tě sice zasáhla v době volna, ale nejde se nezeptat, jak moc tě to ovlivnilo v přípravě i v životě? 
Přípravu začínám až teď a ta v nějakém alternativním režimu funguje. Atletika a vytrvalost je bez problémů, stadion na Julisce už máme otevřený. Jediné, co nefunguje je posilovna, tak cvičím doma. S kamarády se nevídám. Nejhorší pro mě byly první dva týdny, než si člověk najede alespoň na nějaký režim. Já už měla po sezóně, tak jsem stejně chtěla spíš odpočívat. Takže svým způsobem mi ani tak nevadí, že se všechno kolem mě takhle zpomalilo a já mám konečně čas na věci, které mě baví, třeba na koně. 

Vidíš u sebe nebo v okolí nějaká pozitiva, která tato situace přinesla? 
Myslím si, že rodiny, které spolu nebyly zvyklé trávit tolik času to ocenily. Teda samozřejmě má to dvě strany mince. Je to i dost náročné, zvlášť když se děti musí učit doma. Taky mají lidi konečně čas na věci, kterým se při každodenním shonu nestíhají věnovat. Můžou se rozvíjet a dělat, co je baví. Podle satelitních snímků to vypadá, že naše planeta si také oddychla. Což je podle mě taky super. 

Jak jsi zvládala karanténu? Byla jsi jen doma, nebo ses nebála vyrazit také na čerstvý vzduch? 
Většinu času jsem byla doma. Maximálně jsem šla obhospodařit nejnutnější věci pro koně, ale snažila jsem se karanténu co nejvíc dodržet. Docela to šlo. Hodně jsem odpočívala, dokoukala hodně seriálů, hrála na saxofon a trošku se učila. 

Máš vždy při sportu roušku, nebo ji raději odkládáš? 
Při sportu to opravdu nejde. Možná při nějakém lehkém tréninku. Roušku nebo nákrčník mám samozřejmě u sebe a když je potřeba tak nasazuji. 

Co všechno jsi musela kvůli nouzovému stavu zrušit? 
Natáčení ve Španělsku a ve Francii, na kterém samozřejmě pracujeme dál. Také se zrušil ples Toyoty, na který jsem se moc těšila. 

Jak se udržuješ v kondici a jak vypadá tvůj alternativní tréninkový plán? 
Jezdím na kole a běhám. Posiluju doma, umím si poradit. Dřepy, výstupy na židli, sedy lehy. To vše člověk doma zvládne bez toho, aniž by někam musel chodit. Není to žádná velká dřina, ale na aktivaci svalů to stačí. 

Myslíš že se tvůj život a svět okolo tebe hodně změní, až se vše znovu vrátí do normálu? 
Těžko polemizovat, ale ráda bych věřila že ano, a to k lepšímu. Ale to nejspíš zjistíme až za pár let. Myslím, že bychom všechno, co se právě děje měli brát jako zdvižený prst. 

Co tě ještě čeká do konce roku? 
Jaro, léto a podzim mě čeká příprava. Na podzim teda doufám, že už i snowboard a sníh. Přes léto se nejvíc těším až si užiju koně a přírodu. 

Nechte si zaslat aktuální číslo Marie Claire až domů za stejnou cenu jako na stáncích po celé České republice. Neplaťte ani poštovné! Objednávejte zde

Čtěte také: Sportovci v karanténě: Kliky v obýváku nebo běhání v přírodě

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama