Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

ESTER LEDECKÁ: Vrcholový sport je tvrdý a nekompromisní

Ondřej Pýcha
Text: ALENA KOUBOVÁ Foto: ONDŘEJ PÝCHA/18.11.2020
Tvrdí o sobě, že nemá talent. Její výsledky ale jasně hovoří o opaku. S výjimečnou šampionkou ve snowboardingu i alpském lyžování jsme si povídali o velkých sportovních i životních výzvách.
Reklama

Máte v hlavě takový svůj „bucket list“ neboli seznam věcí, které byste chtěla v životě zkusit, zažít, vidět?
Nic takového nemám, ale bavilo by mě pilotovat stíhačku, podívat se do vesmíru, chtěla bych se naučit tancovat breakdance, mít motorovou jachtu, surfovat v těch největších vlnách... Bláznivých nápadů mám asi dost.

Myslíte, že člověk v dnešní době vůbec může plánovat budoucnost?
Přece jen se situace stále mění…Ne že může, ale musí si ji plánovat! A při tom myslet pozitivně.I tak jste ovšem prý spíš mistryně v improvizaci a nějaké plány od vás člověk ani nemůže čekat. 

V sezoně ale přece musíte přesně vědět, kdy kde budete, tam na nějakou improvizaci není místo, nebo se pletu?
Víte, kdybych dělala profesionálně jenom jeden sport, tak mám plán závodů, tréninků a vím aspoň přibližně, co mě kdy kde čeká. Ale dělám dva outdoorové, a navíc zimní sporty. Musím řešit nejen střet závodů v lyžařském a snowboardovém závodním kalendáři, ale také sledovat počasí na celé zeměkouli. Často musím měnit plány a dělat rychlá a hlavně správná rozhodnutí. A to nejen při jízdě z kopce dolů!

Minulá sezona kvůli pandemii skončila předčasně. Štvalo vás to?
Tak to zkrátka je, jsou zimy, kdy se ruší jeden závod za druhým kvůli počasí nebo zranění. Mně odpadly jenom dva závody Světového poháru na snowboardu a finále svěťáku na lyžích. Sezonu jsem si báječně užila a těším se na další.  

Ke konci jste závodili bez diváků. Neubralo to na atmosféře závodů? Potřebujete fanoušky v cíli, nebo si jedete prostě pro sebe a pro svůj dobrý pocit?
Závodím hlavně kvůli sobě. Pro svůj vlastní výkon diváky nepotřebuju. Sama jsem ale vášnivý fanoušek a všechny sportovní přenosy prožívám celým tělem! Miluju všechny ty lidi, kteří fandí třeba i jen doma u televize nebo rádia, protože se z různých důvodů na závody nedostanou, a vždycky mě potěší jejich reakce na mé výsledky.Před časem se rozběhla nová sezona. 

Celý rozhovor si přečtete v aktuálním čísle Marie Claire, které najdete právě teď na stáncích nebo si ho můžete objednat na našem webu. Doprava zdarma!   

Čtěte také: IVA PAZDERKOVÁ: "Rozhodně nepatřím k těm, kteří nenosí roušku."

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama