Přejít k hlavnímu obsahu

KONGRES ŽEN 2015: Inspirativní druhý ročník již tuto sobotu

17.6.2015
Ženy a média

Daniela Drtinová, Lenka Tréglová, Nora Fridrichová, Pavlína Kvapilová, Bára Šťastná, Marie Doležalová. I to jsou jména žen, se kterými se můžete v sobotu 20. 6. 2015 setkat v Národním domě na pražském Náměstí Míru. Proběhne zde druhý ročník Kongresu žen na téma „Ženy a média“.

Média hrají významnou roli v tom, jakou představu si o ženství a mužství utváříme a média také mají moc tyto představy měnit. Jak velká je odpovědnost médií a co vlastně od médií očekávat? I to je jedno z témat letošního ročníku kongresu. Právě „Ženy a média“ jsou jeho ústředním tématem. 

„Na ženy a média se snažíme nahlížet z mnoha úhlů,“ otevírá zastřešující téma předsedkyně Kongresu žen, Marcela Linková a uvádí konkrétní příklady: „Budeme diskutovat o tom, zda existují mužská a ženská témata, ptát se českých političek třeba i na to, zda styl oblékání rozebírají novináři u jejich mužských kolegů a dotkneme se i managementu a otázky, co to pro náš mediální prostor znamená, když v českých klíčových médiích není na pozici šéfredaktora jediná žena“.

ZAČNI U SEBE

Motivovat jednotlivce k tomu, aby se zobrazování žen v médiích začalo měnit, i to je na programu Kongresu žen.

„V rámci doprovodného programu se věnujeme tématu blogování. Blogovat totiž může začít téměř každý. Jak začít a co všechno blogování obnáší, bude radit například herečka Marie Doležalová, která za svůj blog získala cenu Magnesia Litera, food blogerka Margit Slimáková nebo autorka šťastného blogu Bára Šťastná,“ představuje program jedna z organizátorek, Zuzana Rejchová

Pro ty, kteří se novinářské kariéře chtějí věnovat profesionálně, bude připraven Speed mentoring, v rámci kterého se dvanáct mladých novinářek, studentek a publicistek potká se šesti úspěšnými ženami, které mají dlouholeté zkušenosti z médií. Mentorkami budou Pavlína Kvapilová, Kamila Zlatušková, Silvie Lauder, Lenka Tréglová či Petra Procházková.

Více informací o kongresu najdete zde

Foto: Pinterest.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole