Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

EQUAL PAY DAY: Nechte si poradit od úspěšných manažerek a mentorek českého byznysu

31.3.2015
Marie Claire @Work

V dnešní době musí ženy zastoupit ženskou (a často i mužskou roli) s plným nasazením. Očekává se od nich, že budou stále plné energie, oplývat úsměvy, budou skvělé matky a zároveň si budovat kariéru.  Očekává se to stejné i od mužů? A pokud ano, děje se to za stejných podmínek? 

Ještě před sto lety neměly ženy zdaleka taková práva, jaká mají dnes. Nabytím těchto práv ženy získaly i něco jiného, a to možnost být nezávislá. Z této možnosti se ale postupem času stalo očekávání, které se přidalo ke všem dalším rolím, které žena musela zastávat stejně tak dříve jako dnes. I dříve se musela postarat o domácnost a o děti, v dnešní době si však k tomu přibrala i schopnost mít kariéru a stejné pracovní příležitosti jako muži. Proč jim tedy není dovoleno budovat si svoji nezávislost se vším všudy? Proč jsou jim odpírány stejné finanční podmínky za tutéž práci, kterou vykonávají muži?

Je potřeba si uvědomit, že ženy hrají zásadní úlohu v evropské zaměstnanosti a hospodářském růstu a jejich dovednosti a talent jsou pro ekonomický a hospodářský rozvoj nezbytné. Na rovnost v odměňování za jejich práci se ale stále jaksi „zapomíná“. Přitom odstranění rozdílů v odměňování přinese prospěch i jejich zaměstnancům, a tím i celé společnosti, protože ženy budou mít kromě nové motivace i možnost lépe zúročit své schopnosti a znalosti.

Proč by to tedy nemohl změnit právě blížící se Den rovnosti platů? Den rovnosti platů neboli Equal Pay Day postaví před ženy otázky typu jak sladit kariéru s rodinou, čím zaujmout vytouženého zaměstnance apod. Equal Pay Day však nevyřkne pouze otázky, ale pokusí se na ně nalézt i odpovědi.

Česká republika je v Evropě na posledních příčkách v rovnosti platů mužů a žen, a proto se Equal Pay Day týká i nás. „Když jsme v roce 2010 pořádaly první ročník této akce, byl rozdíl v platech mezi muži a ženami 26,2%. Za necelých 6 let tedy klesl o 4 %. Naším cílem je, aby se tento rozdíl stále zmenšoval a ženy se staly ekonomicky nezávislými,“ uvádí Ing. Lenka Šťastná, prezidentka pořádající organizace Business & Professional Women. 

Akce je letos poprvé dvoudenní, přináší cenné informace nejen všem ženám, které se chtějí osamostatnit, seberealizovat se, být nezávislá na trhu práce a umět své schopnosti a znalosti opravdu zúročit, ale je určena také pro management a vlastníky firem, HR odborníky, CSR odborníky, aktivní ženy v kariéře a podnikatelky a profesionálky. 

Dny plné ženské energie odstartuje v pátek 17. dubna v 8:45 prezidentka pořádající organizace Business & Professional Women Lenka Šťastná a vystoupí na ní mimo jiné i další inspirativní a silná žena, Mgr. Věra Jourová, česká politička, podnikatelka a právnička, která od listopadu 2014 působí jako komisařka pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví v Junckerově evropské komisi. Dozvíme se ale i inspirující příběh Shigeri Takamatsu, marketingové ředitelky v Cartieru, i to, jak tato světově úspěšná manažerka vyřešila známé dilema rodina a kariéra.  

„Příběhy žen v kontextu jejich životních zkušeností a současné kariéry je to, co bychom chtěly nabídnout především. Chceme propojit ženy dohromady, ty které už určitou cestu ve svém životě prošly, mohou usnadnit život svým následovnicím. A na to se zaměřuje jak konference, tak hlavně druhý den, který je věnován mentoringu“ vysvětluje prezidentka pořádající organizace Business & Professional Women Praha II (BPW) Lenka Šťastná.

Sobotní setkání s úspěšnými manažerkami a podnikatelkami, tzv. speed mentoring, bude zahájen v 8:30 registrací a již v 9:00 se společně sejdeme u kulatých stolů, kde spolu s mentorkami budete moci diskutovat na nejrůznější témata. Letošní ročník nabídne celkem 5 mentoringových bloků a 60 mentorek, mezi nimiž se objeví významné ženy českého byznysu ze státní i soukromé sféry, jako například Drahomíra Mandíková, Ředitelka firemních vztahů a komunikace pro Českou a Slovenskou republika v Plzeňském Prazdroji, Barbora Chuecos, Generální ředitelka Mary Kay pro Českou a Slovenskou republiku nebo Radmila Pinkavová Jirkovská, Ředitelka sekce řízení lidských zdrojů CET 21 spol. s.r.o. a mnohé další. Mentoring je určen pro všechny ženy, které mají zájem rozvíjet svůj profesní, ale i osobní potenciál.

Přijďte se nechat inspirovat silnými životními i profesními příběhy, osobitými setkáními a v neposlední řadě i praktickými radami.

KDY: 17. a 18. dubna

KDE: Clarion Congress Hotel Prague

Akci pořádá nezisková organizace Business & Professional Women ČR. Další informace můžete průběžně získávat na webu nebo Facebookových stránkách akce zde

Foto: Pinterest.com

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama