Přejít k hlavnímu obsahu

7 vzácných ingrediencí. které vás rozpohybují k úspěchu

19.3.2015
Marie Claire @Work

Máte v plánu začít s vlastním podnikáním, ale nevíte, jak na to? Nechte se inspirovat radami, které dovedly k úspěchu jiné! Představujeme vám sedm vzácných ingrediencí, které vás dovedou k úspěchu:

1. Věřte si

Sebevědomí je vděčné téma. Dovede nás přenést přes nespočet překážek, ale velmi často trpíme jeho nedostatkem.  Máte ve svém okolí sebevědomé lidi? A opravdu jsou o tolik lepší, že si mohou sebevědomí dovolit a vy ne? Samozřejmě, že nejsou. Sebevědomí není automatické, ale dá se na něm pracovat. Jde to krůček po krůčku, ovšem život vám bezesporu ulehčí.

2. Chce to odvahu

Chcete něco strašně moc, ale strach vám nedovolí riskovat? A co se vlastně stane, když se vám nezadaří? S  největší pravděpodobností nic katastrofálního. Někdy to chce prostě zavřít oči a skočit do vody. 

3. Navazujte kontakty – dnes a denně

Networking (česky říkáme síťování) je dnes módní pojem, ovšem sama technika je stará roky. Jde jednoduše o budování kontaktů. V  jádru stojí skutečnost, že lidé rádi obchodují s  někým, koho znají a komu věří. A důvěra se nejlépe buduje osobním kontaktem. Chcete, aby vám lidé pomáhali? Je to jednoduché – pomáhejte vy jim! Propojujte lidi, kteří si mohou být navzájem přínosem. A brzy se i k  vám dostanou ti správní lidé. 

4. Neúspěch vám neublíží

Neúspěch jako cesta k  úspěchu? Ale jistě. Neexistuje na světě člověk, který by nezažil neúspěch. Jen někteří se nenechají odradit. A příště to zkusí znovu a lépe. Neúspěch je skvělým hnacím motorem, jen mu nesmíte dovolit, aby vás srazil na kolena. Každá z  nás dělá chyby. Pokud se z  nich dovedete poučit, mohou být dokonce velmi užitečné.

5. Nebojte se být proaktivní

Doma na gauči vám pšenka nepokvete, to je jasná věc. Svému úspěchu je potřeba vykročit naproti, jen tak k  vám lépe trefí. Jít vstříc změně!

6. Tvoje parketa není moje parketa

Každá máme nějaké silné stránky a jen málokdy jsou u různých lidí stejné. Někdo je zná odjakživa a někdo dlouze tápe, než je objeví. Všechny je ale máme a je nezbytné je hýčkat a rozvíjet. Nemá smysl tlačit na pilu a učit se létat, když nesnášíte výšky. Slabé stránky nechte plavat a pracujte na těch silných. Ušetříte spousty energie a zklamání. 

7. Nebuďte skromné

Máte jasnou představu, čeho chcete dosáhnout, ale bojíte se, že je toho moc? Třeba by stačila jen půlka? Zadržte! Jasná představa je důležitým prvním krokem k  úspěchu. Vy ji máte a už ji nikam nepouštějte. Neslevujte ze svých představ!  

* * *

Nezapomeňte, že nezisková organizace Business & Professional Women pořádá podporu žen akci s názvem Equal Pay Day, která proběhne 17. a 18. dubna v Clarion Congress Hotel Prague. V rámci Equal Pay Day se tak můžete nechat inspirovat silnými životními i profesními příběhy, osobitými setkáními i praktickými radami a využít vzájemné podpory, aby se rozdíl v platech mužů a žen rychle snižoval.  Další informace můžete průběžně získávat na www.equalpayday.cz nebo na facebookových stránkách zde

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole