Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

EKO MÓDA: Tohle tričko pomáhá matce přírodě!

TEXT: JAN BOUBLÍK FOTO: PIETRO FILIPI/1.12.2018
Aňa Geislerová představila ve spolupráci se značkou Pietro Filipi design triček, které mají pomoci včelám. 

Včely jsou totiž významný ekologickým faktorem a nezbytnou součástí přírodního koloběhu, který udržuje mnohé, i pro nás důležité, přírodní procesy. Mimo to, že produkují řadu biologicky cenných a člověku prospěšných látek (jako je med, propolis, mateří kašička, včelí jed a vosk) jsou významné také tím, že monitorují kvalitu životního prostředí a zabezpečují až 97 % opylení pěstovaných plodin i volně rostoucí vegetace. Jenže včelám pomalu ale jistě hrozí vyhynutí. Včely by v současných podmínkách nemohly bez včelařů existovat. Jejich hrozbou je parazit, který sem byl zavlečen v 70. letech z Asie, a včely se mu samy neumějí bránit. Způsobuje včelí nemoc varroáza. Bez nutného léčení by včelstvo velmi brzy uhynulo. 

Aňa se proto ve spolupráci s Pietro Filipi rozhodla pro tvorbu limitované edice triček s potiskem včelí královny. Část výtěžku z prodeje modelů půjde na podporu Svazu včelařů. který prostředky investuje do vzdělání a motivace svých nejmladších členů. Design navrhla Aňa Geislerová ve spolupráci s českým grafickým studiem. „Už jsme se naučili chápat, že jedno mávnutí motýlích křídel může změnit celý svět. Co by se ale stalo, kdyby ustalo víření včelích křídel? Skončilo by to pro nás katastrofou. Symbolem síly, píle a krásy včel je jejich královna. Právě mystérium včelích královen chci propojit s tradiční Svatováclavskou korunou a lípou, našim národním stromem. Ochraňujme včelí královnu, ochraňujme stromy, ochraňujme plody jejich práce. Save the Queen," říká Aňa Geislerová

EKO MÓDA: Tohle tričko pomáhá matce přírodě

 

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole