Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

EDITA ŠILHÁNOVÁ: Na novoroční předsevzetí nevěřím, i když…

Text: Edita Šilhánová, Foto: Archiv/1.1.2019
Proč čekat se životními změnami na 1. ledna? Edita Šilhánová (45), ředitelka právního oddělení a firemních záležitostí v Pivovarech Staropramen tvrdí, že nejlepší čas na to něco změnit je právě teď!

Novoroční předsevzetí jsem si nikdy nedávala. Nevím, proč bych měla čekat na 1. ledna, abych ve svém životě něco zásadně změnila. Pokud se pro něco nadchnu nebo cítím, že je někde potřeba zásadní změny, jednám sice s rozmyslem, ale v podstatě ihned. A to se týká jak věcí pracovních, tak těch soukromých a věcí méně či více zásadních.

Chce to samozřejmě zaujetí pro věc a pevnou vůli, proto rozumím, že milník v podobě nového roku může někomu připadat jako ideální příležitost začít nový život. Pokud ovšem mohu radit, nečekejte na něj!

Celé léto jste chodila v šatech a cítila se ohromně. Najednou je podzim a vy se snažíte dostat do džínů. Ony se snad srazily? Nevadí, budu nosit ty o číslo větší (nechala jsem si je pro jistotu, když jsem loni zhubla) a v lednu už opravdu začnu být ukázněná a budu jíst zdravě. Před Vánocemi už nemá cenu nic měnit…Chyba lávky, nikdy není vhodnější chvíle než právě teď.

Už delší dobu cítíte, že projekt, který v práci vedete, se začal ubírat jiným směrem, než je žádoucí. Stav vyžaduje radikální řešení z vaší strany a pro zúčastněné to nebude nic příjemného. „Ale co, užiju si klidné Vánoce a vyřeším to po svátcích“, říkáte si. Garantuji vám, že klidné Vánoce mít určitě nebudete, protože vás nevyřešená záležitost bude pronásledovat na každém kroku. A tak bych mohla pokračovat…

I když si na Silvestra nesestavuji seznam předsevzetí, neznamená to, že neplánuji a nepředstavuji si, co mě, mé blízké a kolegy v tom nadcházejícím roce čeká.

Jsem typ člověka, který rád hledí dopředu a na to, co přijde, se těší. Jinak tomu nebude ani letos. Těším se na vše nové, čím mě obohatí moje dvě dcery, místa, která spolu navštívíme, ale i na ty obyčejné chvíle strávené na chalupě či při pravidelném pečení chleba, na svoji jógovou praxi i na to, že se opět vrátím do sedla svojí kobylky Trinity. A v práci to bude teprve „jízda“. Pivovar Staropramen oslaví 150 let své existence a to už je opravdu úctyhodné výročí. S kolegy připravujeme řadu zajímavých aktivit pro naše příznivce, partnery a samozřejmě také zaměstnance. Je mi jasné, že vše v příštím roce nebude jen růžové a přijdou i výzvy a těžké chvíle. To však k životu jaksi patří a musíme se s tím vypořádat.

Když o tom všem tak na závěr přemýšlím, možná si přece jen jedno předsevzetí letos dám. Budu vše dělat s chutí a nikdy nepůjdu sama proti sobě. Že to není možné? Ale je! Je to jen o našem osobním rozhodnutí a nastavení mysli.

Každopádně přeji vám i vašim blízkým co možná nejlepší rok 2019!

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama