Přejít k hlavnímu obsahu
Dress code
Marie Claire přináší již podruhé Dress Code Masterclass - seriál inspirativních videí plných rad a tipů. Videi provází stylistka Šárka Štursová, která prozradí, jaké kousky by neměly chybět v žádném šatníku, co patří mezi kosmetické nezbytnosti každé ženy nebo jak se obléci na koktejlovou party.
dress_coming

Jak se obléknout na pohovor

14.5.2017
Abychom vám ušetřili čas i energii, máme pro vás stručný návod na to, jak se obléct na pracovní pohovor. S našimi tipy rozhodně nešlápnete vedle.

První dojem je pouze jeden, a proto byste neměli podcenit přípravy na pracovní pohovor. Průběh a výsledky totiž mohou ovlivnit celý náš příští život. Bez ohledu na všechny ty vtipy o tom, že žena toho na sebe nikdy nemá dost, prožíváte někdy drama, kdy bezradně stojíte před otevřeným šatníkem a říkáte si: Co si mám obléct? Je velmi důležité, abyste se před nástupem do zaměstnání informovali o více či méně zřejmém kodexu oblékání v příslušné společnosti. Můžete si prohlédnout jejich internetové stránky, sociální média a všímat si, jak jsou zaměstnanci oblečeni. Využijte příležitosti a při přijímacím pohovoru se otevřeně zeptejte, jakou jsou v podniku v tomto směru zvyklosti. 

1. Firma

Zde se chybuje nejčastěji, protože ne každý zná pravidla etikety, do kterých patří například správné oslovování, chování u stolu nebo samozřejmě i oblékání. Ve velkých či malých společnostech se zrovna na tyto zásady klade velký důraz.

Méně je někdy více - zvolte decentní a solidní oblečení a doplňky. Například: sako, černé kostýmové kalhoty, svetr, bílá košile, jednobarevná halenka, sukně (délka by měla být ideálně až ke kolenům)... Na nohou klasické lodičky na středně vysokém podpatku. Nemusíme vám snad říkat, že minisukně, džíny, hluboké výstřihy, sandály, tenisky, žabky, kšiltovky nebo jiné pokrývky hlavy by neměly být součástí outfitu na pohovor či do práce. Dávejte také pozor na výběr spodního prádla.

VĚDECKY POTVRZENO... Výzkumy zjistily, že oranžová je podle zaměstnavatelů nejneúspěšnější barva. Poté to je červená a růžová. Držte se černé, tmavě modré, bílé, béžové nebo šedé. 

Celkový obraz dotváří pečlivá úprava vlasů, rukou apod. Líčení zvolte přirozené a jemné. Co se týká parfému, použijte radši něco lehčího. Umělá vůně má podtrhnout osobnost, a ne být vnímána samostatně.

2. Státní a veřejná správa

Dress code pro osoby, které chtějí získat pozici ve státní a veřejné správě platí podobně jako u velkých či malých firem - liší se pouze v tom, že není tolik striktní. Doporučuje se spíš něco konzervativnějšího, neprovokativního jako je sako bez vycpávek, kostýmové kalhoty, džíny, kardigan, tričko bez potisku, jednoduché doplňky... Myslete na to, že by oblečení mělo správně sedět a zároveň lichotit vaší postavě.

3. Kreativní prostředí

Buďte samy sebou! V kreativním prostředí se cení originalita a osobitý styl. To, jak se oblékáte totiž občas odpovídá i vašemu způsobu myšlení. Narozdíl od dress codu do firmy nebo veřejné správy si můžete vzít na sebe téměř cokoli, například džíny, které v předchozích bodech nejsou doporučené. Samozřejmě tepláky nebo příliš krátké sukně či hluboké výstřihy nejsou zcela dobrým nápadem a ani dobrou reprezentací vaší osoby.

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole