Přejít k hlavnímu obsahu
Dress code
Marie Claire přináší již podruhé Dress Code Masterclass - seriál inspirativních videí plných rad a tipů. Videi provází stylistka Šárka Štursová, která prozradí, jaké kousky by neměly chybět v žádném šatníku, co patří mezi kosmetické nezbytnosti každé ženy nebo jak se obléci na koktejlovou party.
dress_coming

Jak na Cocktail chic

6.6.2018
Pokud máte na pozvánce Cocktail chic, tak se můžete radovat! Tento dress code vám dává velkou volnost ve výběru outfitu.
 

CO JE 'COCKTAIL CHIC'?

Cocktail chic (občas narazíte i na pojem Cocktail attire) značí společenskou událost, která se koná buď odpoledne nebo v podvečerních hodinách. Může se jednat o oslavu, otvíračku podniku, je to také vhodný dress code na svatbu.

ŠATY

Pokud plánujete vyrazit ven v šatech, můžete zvolit konzervativnější barvu nebo si pohrát se vzory a třpytivými materiály. Co se týká délky sukně a šatů, raději se vyhněte mini šatům a volte délku ke kolenů. Jsou-li kratší, zkuste je vykompenzovat délšími rukávy, aby outfit vypadal elegantněji.

Při výběru oblečení zohledňujte i místo konání svatby – pokud se bude konat na louce, tak pravděpodobně nevyrazíte v podpatcích. Respektuje svatebčany, kteří mohou mít požadavky kladené na oblečení a barvu oblečení.

Počítejte s tím, že se večer může ochladit, takže si vezměte s sebou něco, co se bude hodit k outfitu. Nebude-li se jednat o formální svatbu, můžete zvolit koženou bundu, kterou si buď můžete obléct klasicky nebo jednoduše přehodit přes ramena.

BOTY

Obujte se do bot na podpatku, zvolte klasické lodičky nebo otevřené sandály. Oblíbené tenisky nechte doma. Sandály v pleťové barvě vám opticky prodlouží nohy, což ocení ti, kteří potřebují pár centimetrů navíc. Pozor, tělové punčocháče do otevřených bot nikdy nenoste!

DOPLŇKY

Velké denní tašky na akci tohoto typu nepatří, sáhněte po menším psaníčku, do kterého dáte svůj mobil, pudr, rtěnku, zrcátko, klíče a jiné nezbytnosti. Pokud se bude jednat o slavnostní příležitost, rozhodně nepodceňujte vlasy ani makeup. Řiďte se heslem – v jednoduchosti je krása. Outfit nezapomeňte doplnit správnou vůní.

PRO TY, CO NENOSÍ ŠATY

Můžete zvolit variantu dámského smokingu nebo overalu. Při výběru overalu si dávejte pozor na střih tak, aby lichotil vašemu typu postavy. Vždy ho doplňte botami na vysokém podpatku. Pokud má overal komplikovanější vršek, zvolte vyčesané vlasy, které vám opticky prodlouží postavu. Celý look doplňte výraznou rtěnkou a třpytivou řasenkou.

Všechny videoseriály Dress Code Masterclass se stylistkou Šárkou Štursovou si pustíte na www.marieclaire.cz/dresscode. Každý týden se můžete těšit na lekce stylu, které vám pomohou pozvednout váš šatník na vyšší úroveň. 

PŘEDCHOZÍ DÍLY

Bílá košile na deset způsobů

INSPIRACE PRO VÁŠ ŠATNÍK:

FOTO: Jak na Cocktail Chic

Partnerem projektu je internetový obchod s módou Answear.cz, který zná odpověď na jakoukoliv módní výzvu.

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole