Přejít k hlavnímu obsahu
Dress code
Marie Claire přináší již podruhé Dress Code Masterclass - seriál inspirativních videí plných rad a tipů. Videi provází stylistka Šárka Štursová, která prozradí, jaké kousky by neměly chybět v žádném šatníku, co patří mezi kosmetické nezbytnosti každé ženy nebo jak se obléci na koktejlovou party.
dress_coming

Jak na 'Casual Friday' outfit?

15.5.2018
Osvojte si jednoduchá pravidla, se kterými bude výběr Casual Friday outfitu jako hračka. 

CO JE ‘‘Casual Friday‘‘? Lidem, kteří pracují ve velkých firmách, by tento pojem neměl být vůbec cizí. Takzvané casual pátky byly zavedené v 80. letech a během nich je zaměstnancům oproti jiným pracovním dnům povoleno zvolit více neformální outfit. 

Pravidlo #1: Délka je subjektivní.

Dejte si pozor na délku oděvů, a to hlavně u šat a sukní. Ideální a neprovokativní délka je až ke kolenům nebo lehce nad. 

Pravidlo #2: Košile to vždy zachrání

Pořiďte si zásobu košilí, které můžete stylingovat s kalhotami a sukněmi. Nebojte se zvolit potisky, sytější barvy a originálnější střihy. 

Pravidlo #3: Jak moc ‘‘casual‘‘?

Měli byste se cítit pohodlně, ale ne příliš. Zapomeňte na legíny, sportovní a outdoorové oblečení, žabky, turecké kalhoty... Tyto kousky do práce nepatří. 

Pravidlo #4: Volte radši tmavou džínovinu

Noste klasičtější modely. Džíny s dírami jsou sice nějaký rok trendy, ale příliš se nehodí na Casual Friday. Volte radši tmavší odstín džínoviny, vypadá elegantěji. Kombinujte s tričky a halenkami.

Pravidlo #5: Nezapomeňte na doplňky

Doplňky dokážou vždy zpestřit váš outfit. Stačí přidat jeden či dva šperky, šátek a voilà

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole