Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

DRAG QUEENS: Dekadentní zábava 21. století

Text: Monika Sekal, Foto: Getty images, Instagram/1.2.2019
Třpytivé, originální, přehnané a hlavně drag! Drag show si můžete představit jako klasický popový koncert: hlasitá hudba, odvážné kostýmy, vysoké podpatky a nadšené publikum skandující jméno své oblíbené popové ikony. V téhle show ale ženu jen tak nezahlédnete, i když tak na první pohled všichni vypadají. 

Drag queen je označení pro (nejčastěji) muže, který svým chováním, oblečením i make-upem představuje ženu. Většinou tak dělá především pro zábavní účely, nebo se pomocí dragu seberealizuje. Pod svým uměleckým jménem pak vystupuje, tančí, zpívá, a hlavně baví diváky. 

U nás v Čechách se s nimi zas tak často nesetkáme, za oceánem se však jedná o senzaci. Za zpopularizování tohoto stylu umění můžeme poděkovat především reality show RuPaul’s Drag Race(najít ji můžeme na Netflixu), která se ujala tohoto fenoménu a podala ho tak zábavnou a přístupnou formou, že Amerika přestala chodit do kina a začala si hromadně kupovat lístky na drag shows. Jejím producentem je drag queen RuPaul, jež je nejznámější účinkující tohoto umění. 

 

Vítězkou desáté řady této úspěšné soutěže se stala Aquaria; mladá výrazná drag queen z New Yorku. Nebo taky mladý nadaný umělec Giovanni Palandrani, zaleží čistě na vašich preferencích. Každopádně každého překvapil svým neomylným vkusem, neotřelým vtipem a perfektním make-upem. Po vítězství v předchozím roce jeho hvězda jen stoupá, objevuje se v prestižních magazínech, dokonce se stal modelkou pro designovou kolekci Moschino a H&M a vystupuje ve svém dragu po celém světě. 

Drag show samozřejmě nemusí být každého šálek čaje, na druhou stranu v dnešní době je alespoň její pochopení a přijetí jedině na místě. Navíc, kdo by nemiloval grandiózní zábavu proloženou provokativními vtipy ostentativně přehlížející jakékoliv tabu? 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole