Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Dovolená na Sicílii? Zaplatí vám půlku letenky a každou třetí noc v hotelu 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash/4.5.2020
Pojedete? Nebo máte obavy?    

Sicílie je závislá na příjmech z turistického ruchu, a proto chce nalákat turisty zpět co nejrychleji, jakmile přejde vlna koronaviru. Dokonce návštěvníkům slibuje, že jim zaplatí polovinu letenky, každou třetí noc v hotelu, a dokonce i návštěvy muzeí a archeologických památek budou zdarma. Navrhovaný plán by stál ostrov podle odhadů 50 milionů euro, ale jelikož přišel od 10. března, kdy byl nucen zavřít hranice, již zhruba o miliardu euro... je to nezbytné, tvrdí místní úřady. 

Abyste získali voucher, musíte navštívit stránku Visit Sicily, jakmile místní vláda zmírní všechna opatření proti COVID-19. Ačkoliv neexistuje žádné konkrétní datum, kdy by k tomu mělo dojít, mluví se o tom, že restaurace i výrobní a stavební odvětví v Itálii by mohla obnovit svůj provoz již 4. května. A jelikož jde 13 % hrubého domácího produktu země z turismu, jistě dojde k otevření hranic co nejrychleji to půjde.

  

Nechte si zaslat aktuální číslo Marie Claire až domů za stejnou cenu jako na stáncích po celé České republice. Neplaťte ani poštovné! Objednávejte zde

Čtěte také: Zavřené hranice vám nebudou vadit až objevíte kouzlo těchto míst v Čechách

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama