Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Donald Trump byl pozitivně testován na koronavirus 

Getty Images
Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/2.10.2020
Americký prezident Donald Trump dnes oznámil na svém Twitteru, že on i první dáma Melania Trump byli pozitivně testování na koronavirus a započnou okamžitě karanténu. Toto oznámení přišlo jen pár hodin poté, co bylo potvrzeno, že se COVID-19 nakazila jeho blízká poradkyně Hope Hicks.  
Reklama

“Dnes večer jsme byli s mojí ženou testováni oba pozitivně na COVID-19,” napsal prezident na svém Twitteru. “Okamžitě zahájíme proces karantény a rekonvalescence. A projdeme tím společně!” 

Melania také uvedla: “Stejně tak, jako tím letos prochází mnoho Američanů, prezident i já jsem v karanténě poté, co jsme byli pozitivně otestováni na COVID-19. Cítíme se dobře a odložili jsme všechny nadcházející závazky. Prosím ujistěte se, že zůstáváte v bezpečí a všichni to zvládneme společně.”  

Jak poznamenává New York Times, Trumpova diagnóza přichází po měsících zlehčování pandemie, které vedlo ke smrti více než 200 000 lidí ve Spojených státech. Deník také zmiňuje nedávnou politickou debatu prezidentských kandidátů, kdy Trump zesměšňovat Bidena, že nosí roušku: “Já roušku jako on nenosím. Pokaždé, když ho vidím ji má...”  

Oficiální prohlášení vydal i lékař Bílého domu Dr. Sean P. Conley, který napsal: “Prezident i jeho žena jsou aktuálně v pořádku a během karantény a rekonvalescence setrvají v Bílém domě. Ujišťuji vás, že prezident bude pokračovat ve výkonu všech svých povinností bez přerušení i při zotavování a já vás budu informovat o budoucím vývoji.”  

Čtěte také: Zakáže Trump v Americe populární sociální síť TikTok?

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama