Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Dokáže se muž uživit jen tím, že daruje sperma? 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/3.6.2019
Ano, a tento chlápek to dokázal. Tedy alespoň v Americe. 
Reklama

Třicetiletý John Carpantier dokázal něco, co se zdá být velmi nereálné: živil se po šest let jako dárce spermatu v Severní Karolíně. Ano, je pravdou, že byl v pohodlné situaci, kdy nemusel platit nájem, ale stejně se mu povedl kousek, o kterém většina mužů jen sní ráno ve sprše. Po mnoha nepříjemných telefonátech svým příbuzným, kdy musel zjistit, zda nemá v rodině žádnou genetickou “vadu” podepsal půlroční kontrakt, a pak už jen docházel dvakrát týdně na kliniku. Tisíc dolarů měsíčně sice není žádné jmění, ale vydělal si tak více než v jeho předchozím povolání v kavárně.  

Carpanier uvedl v rozhovoru pro Vox, že si není vědom žádných dětí, které by nesly jeho geny, ale nebrání se myšlence, že by je někdy v budoucnu potkal. Tuto metodu výdělku by klidně doporučil. Jediný problém vidí v dlouhém procesu registrace. Jeho přítelkyni to prý nikdy nevadilo, ovšem museli mít uzpůsobený sexuální život podle návštěvě na klinice. Pokud totiž měl sex den předtím, než šel darovat, nebylo spermií dost a nedostal zaplaceno.  

Jak darovat sperma v Čechách? 
Je to celkem snadný proces. První návštěva centra asistované reprodukce (ty dnes najdete v každém větším městě) je pouze testovací. Odeberou vám krev, moč a samozřejmě odevzdáte i vzorek spermatu. Pokud se prokážete jako vhodný dárce, musíte být ve věku mezi 18 až 40 lety, může dojít k samotným odběrům. Těch je potřeba podstoupit několik (záleží na klinice, ale většinou 5x až 10x), většinou s až s týdenním rozestupem. “Úhrada nákladů” přichází po částech. Po každém sezení je vypláceno 50 % - 70 % a zbytek obměny dostanete až na konci. A kolik se u nás platí za jedno “sezení” (respektive spíše stání)? Cena se pohybuje od 500 Kč až po 100 Kč. Celkově si tak pánové přijdou až na 15 000 Kč.  

A co vajíčka? 
I ženy mají samozřejmě možnost darovat to nejcennější, co mají a přijdou si na ještě větší balík peněz než muži. Mohou vydělat až 100 000 Kč. Rozhodně to ale nemají tak snadné. Jde o fyzicky mnohem náročnější proces. Žena musí být ve věku od 18 do 34 let, nesmí trpět nadváhou, je důležité, aby splňovala spoustu genetických kritérií a také musí počítat se zákrokem v narkóze. Darovat může vícekrát, ale nedoporučuje se překročit pět odběrů. Za jeden dostane zaplaceno od 18 000 Kč do 25 000 Kč.

Čtěte také:
Studie potvrdila: Máme méně sexu díky iPhonu
Krásnější pleť díky orgasmu? Jde to! Stačí jen vyzkoušet...
Potřebují ženy orgasmus? ANO! Proč ho tedy zažívají méně než muži?

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama