Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Díky téhle opalovací kalkulačce se na slunci nespálíte! 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash/28.6.2019
To, jak je ochrana proti slunci důležitá, už vám nebudeme ani připomínat...   

Každý se chce v létě či na dovolené vyhnout nepříjemným spáleninám od slunce. Jenže kolik přesně krému použít? Jaký faktor zvolit? Jak dlouho díky tomu můžete zůstat na sluníčku? Opalování se může zdát jako exaktní věda, ale opak je pravdou.  

Už jste vyzkoušela opalovací kalkulačku? Stačí zadat pár základních údajů jako je váš typ kůže, jakým jste se namazala SPF, intenzitu slunce, kde se nacházíte a nadmořskou výšku. A tento chytrý mechanismus vám okamžitě vypočítá maximální dobu, po kterou si můžete bezstarostně paprsky užívat, než dojde k poškození pokožky.  

Sunbathing Calculator

Pokud naopak víte, jak dlouhý čas strávíte na přímém slunci, můžete kalkulačku využít i obráceně a ona vám prozradí, jaký faktor je nutné použít. Jestliže jedete na dovolenou a chcete zjistit, jak je ve vámi vybrané destinaci intenzivní slunce, pomůže vám takzvaná "mapa spálení". 

SPF byste měla používat každý den a mazat se opravdu důkladně, protože pokaždé, kdy dojde ke spálení kůže, přibližujete se tím k rakovině. To mimochodem radí i Malgorzata Koperska, která kalkulačku vynalezla.  

Nevynecháváte náhodou nějaká místa, když se mažete krémem? Zjistěte to v našem článku   

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole