Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Desetina mladých Britek si nemůže dovolit vložky ani tampóny

Text: Ludmila Hamplová, Foto: Unsplash/3.4.2019
Menstruační chudoba se bohužel týká i bohatých zemí jako je Velká Británie. Celá desetina dívek a mladých žen ve věku od 14 do 21 let si nemůže dovolit hygienické potřeby.
Reklama

Nově britská vláda bude platit vložky a tampóny ve všech středních a vysokých školách v zemi. Cílem projektu je, aby tyto hygienické potřeby byly k dispozici pro všechny dívky a mladé ženy zdarma. Vláda tak reaguje na požadavky ředitelů a ředitelek škol, podle kterých právě stav, kdy si některé studentky nemohou dovolit vložky ani tampóny, vede k jejich absenci ve studiu.

Zpravodajský portál BBC News uvádí, že se menstruační chudoba týká celé desetiny dívek a mladých žen ve věku od 14 až 21 let. „Byla jsem v šoku, když jsem zjistila, že některé dívky chybí ve škole, protože si nemohou dovolit hygienické potřeby,“ popsala Amika George, nyní devatenáctiletá studentka na University of Cambridge, která před dvěma lety ve Velké Británii spustila kampaň upozorňující na dopady menstruční chudoby. Podle ní by ale vláda měla zajistit bezplatné hygienické potřeby také na základních školách, protože dívky mohou začít menstruovat už v 8 letech.

Gemma Abbott, zastupující organizaci Red Box Project,která poskytuje studentkám vložky a tampóny zdarma, rozhodnutí britské vlády vítá, i když přislo s velkým zpožděním. Některé dívky podle ní musely používat místo hygienických potřeb ponožky, toaletní papír nebo noviny. Jen těžko se pak mohou soustředit na vyučování, když se obávají menstruačního krvácení a toho, že budou mít skrvrny na oblečení nebo řeší, jestli si budou moci dovolit zaplatit oběd, když si koupí vložky nebo tampóny.¨

Čtěte také:
Jak antikoncepce působí na vaši pleť?
Mladá sportovkyně běžela maraton během menstruace bez tampónu
SEND NUDES aneb zevrubný průvodce sextingem!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama