Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Děloha k pronájmu!

Text: Afika Jadezweni, Foto: Unsplash/18.10.2018
Kim Kardashian, Tyra Banks, Sarah Jessica Parker a Lucy Liu se staly matkami díky NÁHRADNÍMU MATEŘSTVÍ. Když zapomeneme na lesk Hollywoodu, čím vším procházejí ženy, které touží po dítěti, ale nemohou ho donosit? Zjišťovala jihoafrická Marie Claire.

Z biologického hlediska je jednou z nejvíce fascinujících vlastností žen schopnost dávat život a přivést na svět novou lidskou bytost. Není to ale samozřejmost pro všechny ženy. Bez ohledu na to, jak moc touží po mateřství, jejich tělo nemusí být schopné donosit dítě. Existuje ale možnost, jak se stát matkou, i pro ženy, které toho biologicky nejsou schopné. Náhradní mateřství.

Vůbec první dítě přišlo na svět tímto způsobem v roce 1986 v USA. Narodila se Melissa Stern, označovaná jako „Baby M“. Během posledních deseti let pak k této cestě za dítětem přitáhly nemalou pozornost (nejen ze strany bulvárních médií) celebrity jako Kim Kardashian, Tyra Banks, Nicole Kidman a Sarah Jessica Parker. Ty všechny se staly matkami díky náhradnímu mateřství a zároveň postupně měnily pohled společnosti na toto téma.

V minulosti ženy, kterým dítě nosila náhradní matka, samy předstíraly, že jsou těhotné, jen aby nevyšlo najevo, jak se skutečně jejich dítě narodilo. A bulvár nemilosrdně zavrhoval celebrity, které se vydaly touto cestou, jako marnivé a povrchní. Prý si nechtějí těhotenstvím zničit figuru, a proto raději zvolí náhradní mateřství. Dnes se ale naštěstí k tomto tématu přistupuje citlivěji.

Přečtěte si celý článek v listopadovém čísle Marie Claire, které najdete právě na stáncích!

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole