Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Dejte muži utěrku! Může to zachránit váš vztah 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/5.3.2020
Vědecky potvrzeno!    

Existuje studie, která tvrdí, že pokud necháte muže, aby se čas od času staral o chod domácnosti, posílí to váš vztah. Co když je opravdu tohle cesta ke šťastnému a spokojenému vztahu? Řekli bychom, že to stojí za zkoušku, nemyslíte?  

Muži a vysavač, to je většinou vztah plný sténání, ale ne toho příjemného. Pokud vaše drsnější polovička považuje vysavač za přístroj tortury a mytí nádobí za druh mučení, možná je na čase sdílet s ní tento článek. Pánové se možná příště zamyslí, jestli všechnu práci nechají pouze na vás. Podle americké studie vedené Radou pro soudobé rodiny, by mohl fakt, že žena dělá všechny domácí práce sama, dlouhodobě poničit rovnováhu vašeho soužití 

Jak uvádí Dan Carlson, profesor sociologie na univerzitě v Utahu a autor tohoto výzkumu, hádky v heterosexuálních vztazích nejčastěji vznikají právě z důvodů toho, že je na ženě, aby tyto nepříjemné úkoly dělala sama. A je to právě mytí nádobí, na které se při rozepří často naráží.  

Každopádně to vypadá, že se blýská na lepší budoucnost. Podle statistik vyplývá, že nyní se muži podílejí na různých domácích pracích skoro dvakrát tolik než mezi lety 1992 až 2006! Ono to také dává smysl, když ženy stále více pracují... Dělba úkolů v domácnosti je upřímně malá daň za spokojený vztah, nemyslíte? 

Čtěte také: VZTAHY: Smeták zabíjí sex

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole