Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Dárek pro kluky každého věku

Unsplash
Text: Tatiana Urbanová, Foto: Unsplash/13.11.2020
Je standardní, že pro školáka kupujete jiné dárky než pro dospělého muže. Ovšem v několika kategoriích stejným typem dárku nadchnete malého i velkého kluka. Nebude řeč o Nintendo nebo o fotbalovém míči, přesvědčíme vás, že koupě plastového modýlku letadla na slepení, se může stát budoucím koníčkem.
Reklama

Jestli se vám zdá, že pro vašeho školou povinného synka je slepení letadla složité, vyvedeme vás z míry, protože se dají sehnat i modýlky pro modeláře začátečníky. Modely letadel mají různé měřítko, rozpětí, počet dílů, obtížnost a barvu, právě proto jsou vhodné pro nováčky v modelářství i pokročilé modeláře.

Jaký typ letadla si můžete koupit? Opravdu záleží na zájmu obdarovávaného. Dárek jako dopravní letadlo Boing, Airbus 380 nebo již nelétající Concorde se dá slepit v různém měřítku. Z velkého množství vojenských letadel se lépe zorientujete, pokud svůj výběr ještě zúžíte a to buďto na letadla I. nebo II. Světové války, meziválečná či poválečná letadla. Vybrat ale můžete i proslulý bojový stroj Tornado, který proslul válkou v Zálivu v roce 1991 a mnoho dalších modelů novodobých letadel.

Možná, že ti vaši „kluci“ doma se raději dívají na závody F1 a obdivují historická auta… Koníčka tohoto typu kromě sledování televize a internetu prohloubíte tím, že si oblíbený model auta slepí sami. Nejenže je to prima zábava – lepší než sledování telky, ale vytvoří tím i pěkný dekorativní předmět. Vždyť model VW Buggy nebo Beetle a třeba napodobenina výletní lodě Titanic se stanou ozdobou vašeho obývacího pokoje!

A když při plánování dárku usoudíte, že u vás doma s lepením modelů nepochodíte, ačkoli víte, že do aut je mužské zastoupení u vás zblázněno, nemusíte zoufat. Na stránkách www.modely-plastikove.cz najdete dokonce i hotové kovové modely aut nebo třeba RC auta na dálkové ovládání.

Reklama
Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama
Reklama
Reklama