Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Další skandál v královské rodině! Vše o vévodovi z Yorku a jeho “přátelství” s registrovaným sexuálním delikventem 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images, Twitter, Youtube/7.2.2020
Tohle je tedy opravdu něco... 

Ok, dejme si na chvíli pohov od Meghan a Harryho a jejich “útěku od královských povinností” do Kanady a zaměřme se na možná ještě skandálnější aféru, kterou nyní řeší královská rodina a spolu s ní i celý svět. O co vlastně jde? Ve středu celé záležitosti je princ Andrew, druhý syn Alžběty II., a jeho “přítel” Jeffrey Epstein. Pokud druhého jmenovaného neznáte, vězte, že není o co stát. Epstein, který v srpnu údajně spáchal sebevraždu, byl usvědčený sexuální delikvent a byl souzen za obchod s lidmi. Po jeho smrti se začíná vynořovat na povrch stále více a více informací o jeho vztahu s princem. Ovšem americký státní zástupce uvádí, že Andrew ohledně této věci mlčí a odmítá spolupracovat. 

My si to tedy pěkně shrneme, abychom v tom měli naprosto jasno: 

NĚKDY V ROCE 1999 
Přibližné v tomto období uvedl Andrew, že se poprvé setkal s Epsteinem díky jeho přítelkyni Ghislaine Maxwel a jejich cesty se prý “několikrát zkřížily”. A to i tehdy, když princ přijel na Epsteinův soukromý ostrov nebo ho pozval jako hosta na party ve Windsoru. 

SRPEN 2006 
Epstein byl obviněn za získávání prostituce od nezletilé dívky. V tom samém roce ho Andrew pozval na oslavu osmnáctých narozenin princezny Beatrice (své dcery). Podle svých slov prý “netušil, co se děje ve Spojených státech v té době.” 

PROSINEC 2010 
Poté co si Epstein odseděl 13 měsíců ve vězení, sešel se s ním Andrew v Central Parku. BBC řekl, že s ním chtěl zpřetrhat všechna pouta. Ovšem ještě téhož roku byl ubytovaný v jeho sídle. Prý proto, že to bylo prostě příhodné místo, kde zůstat... 

10. SRPNA 2019 
Právní dokumenty týkající se Epsteinova případu byly odpečetěny a vychází na povrch obvinění, že obžalovaný nasměroval tehdy sedmnáctiletou Virginia Giuffre k sexuálnímu dostaveníčku s princem Andrewem. Existuje i fotografie, na které jsou princ a Virginia společně. Dokumenty také uvádějí, že další žena Joanna Sjoberg tvrdí, že měla sexuální styky s princem. Palác tato obvinění vehementně popíral a popřel jakékoliv protiprávní jednání. “Jakýkoliv náznak nevhodného chování s nezletilými je kategoricky nepravdivý.”  

19. SRPNA 2019 
Buckinghamský palác vydal prohlášení týkající se obvinění Epsteina, a to poprvé od jeho smrti: “Vévoda z Yorku byl zděšen nedávnými zprávami o údajných zločinech Jeffreyho Epsteina. Jeho královská výsost lituje vykořisťování jakékoliv lidské bytosti a odsuzuje takové chování.”  

16. LISTOPADU 2019 
V rozhovoru pro BBC se Andrew zabýval svým vztahem k Epsteinovi. Uvedl, že litoval styků s ním poté, co šel do vězení a přiznal, že tím zklamal královskou rodinu. “Problémem bylo, že když byl odsouzen, zůstal jsem s ním a to je... je to tak trochu... za to se mlátím dennodenně do hlavy. V královské rodině dodržujeme ty nejvyšší standardy a praktiky. Jednoduše jsem zklamal.” 

Dále vévoda popsal chování Epsteina jako “nevhodné” a byl přesvědčen o tom, že bylo “čestné a správné”, když s tím zůstal v přátelském vztahu i poté, co šel do vězení. Na to mu moderátor připomněl, že jde o usvědčeného sexuálního delikventa... 

Princ také odpověděl na obvinění Virginie Giuffre, která tvrdila, že byla donucena třikrát k sexu s ním. Řekl: “Nevzpomínám si, že bych tuto ženu kdy v životě potkal.”  

20. LISTOPADU 2019 
Prince Andrew odstoupil od svých královských povinností a tvrdil, že bude nápomocen ohledně vyšetřování, jak jen bude v jeho silách.  

21. LISTOPADU 2019 
Virginia Giuffre se vyjádřila k výrokům vévody. V podstatě uvedla, že jde o snůšku keců. “On ví, co se stalo. Já vím, co se stalo a jen jeden z nás říká pravdu a vím, že jsem to já.” Také vyzvala obyvatele Velké Británie, aby ji podpořili v jejím boji.  

3. PROSINCE 2019 
Během tiskové konference byl tázán Donald Trump, aby se k tomuto skandálu vyjádřil. Prezident uvedl, že Andrewa nezná a že jde o velmi “těžký příběh”. Novináři našli několik fotografií, kde jsou tito dva muži spolu vyfotografování v červnu ve Westminsterském opatství, a nejen to...

7. PROSINCE 2019 
Princezna Beatrice změnila datum své zásnubní párty z obav, že by se na ní objevilo spoustu fotografů, hledajících jejího otce... 

11. PROSINCE 2019 
Bývala Andrewova manželka Sarah Ferguson hovořila v rozhovoru o tom, jak si myslí že ona a Meghan Markle mají podobný osud a zmínila i “neslavný případ” jejího bývalého muže. “Je to nesmírně obtížné,” řekla. Den poté ho bránila v dalším interview. Je to neuvěřitelně dobrý muž. Nebudu stát bokem, protože vím, jaké to je, když o vás někdo rozšiřuje nechutné lži.”  

15. LEDNA 2020 
Virginia Giuffre sdílelna Twitteru šokující informaci, ke které připojila i fotku s Naomi Campbell. “Vidělas mě na těch party. Vidělas mě v domě Epsteina. Vidělas mě v letadlech. Vidělas mě, když jsem byla u kadeřníka. Vidělas mě v ulicích, přihlížena jsi, když jsem byla zneužívána. Vidělas mě!”  

Naomi Campbell se již dříve vyjádřila ke svým konexím s Epsteinem: “Ano, znala jsem ho. Byla jsem mu představena na své 31 narozeniny svým bývalým přítelem Flaviem. Byl vždy v centru denní show Victoria's Secret. Co udělal je neobhájitelné. Když jsem to slyšela, zvedl se mi žaludek, protože jsem si zažila svou dávku sexuálního obtěžování a díky bohu mám kolem sebe dobré lidi, kteří mě před tím chránili. Soucítím s obětmi, jsou zjizvené na věky. Na celý život.”  

 

 

27. LEDNA 2020 
Americké úřady a státní zástupce si stěžují, že Andrew neposkytuje absolutně žádnou spolupráci v případu vyšetřování Epsteinova případu, ačkoliv Buckinghamský palác ji přislíbil. Vévodu prý neúspěšně kontaktovala i FBI.  

Čtěte také: THOMAS MARKLE: "Moje dcera ničí monarchii, a to nelze tolerovat!"

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole