Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

DAKOTA JOHNSON: Bojuju s depresí od dospívání

text: Justine harman, foto: steven pan/17.6.2020
Její postava v novém snímku Kalifornský sen se za to, že si jde za svým snem, neomlouvá. Herečka si tuto změnu vymohla ve scénáři, protože sama už také moc dobře ví, co chce: Pracovat s lidmi, kteří jsou ve svém oboru dobří, na kvalitních snímcích.

Johnson je velmi podobná příslovečné kachně: Vypadá klidně, ale těsně pod hladinou prudce pádluje – celý den a celou noc. „Cítím nejšílenější úzkost ohledně našeho světa a naší planety,“ říká a ukousne si ze salátu v krabičce. Jsou dvě hodiny odpoledne ve středu na konci února a sedíme v malebném bungalovu se dvěma ložnicemi jižně od Hollywoodu, který používá jako kancelář pro TeaTime Pictures, filmovou a televizní společnost, kterou spolu s bývalou ředitelkou vývoje Netflixu Ro Donnelly založily loni na podzim.

Celá atmosféra místa je nenásilně hollywoodská. Slunný přední pokoj je prázdný – kromě dvou zarámovaných plakátů z filmů, které režíroval Luca Guadagnino a Dakota v nich hrála, dramatu Oslněni sluncem (A Bigger Splash, 2016) a thrilleru Suspiria z roku 1918. V koupelně visí surrealistický portrét Dakotiny matky, herečky Melanie Griffith, a jejího exmanžela Antonia Banderase, jak se s policejním doprovodem prodírají davem fotografů. Mluvili jsme o tom, jestli si dáme mražený jogurt, nebo ne, ale posunuli jsme se – k čemu ještě? – k celosvětovému strachu z onemocnění COVID-19. „Teď neustále přemýšlím o stavu světa. Nemůžu kvůli tomu celou noc usnout, a to každou noc,“ říká. „Můj mozek při tom zabloudí na šíleně temná místa.“ Vezme si kousek špenátu a pomalu žvýká.

Mladé ženy, které vydávají prohlášení o svém vážném znepokojení, aniž by se jich cokoli viditelně dotklo, se staly metaforou dneška. Přístup „ať se stane, co se stane“ se na nás prostřednictvím „dívek v pohodě“ valí odevšad. Ale třicetiletá Dakota Johnson není v pohodě – tedy v tom smyslu, že by jí stav věcí byl lhostejný. „Můj mozek se pohybuje rychlostí milionu mil za minutu,“ říká. „S tím, abych si ujasnila a vyčistila myšlenky a emoce, mám hodně práce a také často chodím na terapii.

“Ze zajímavého zázemí, které zahrnovalo dva slavné rodiče (Dakotin táta je Don Johnson, hvězda seriálu Miami Vice), rozvod a rozštěpení dětství mezi Colorado, Los Angeles a bezpočet natáčecích placů, vyrostla dokonalá pozorovatelka. „Bojuju s depresí od dospívání – od svých 14 nebo 15 let. Tehdy jsem si s pomocí odborníků uvědomila: ‚Tohle je něco, do čeho bych mohla spadnout.‘ Ale naučila jsem se to mít ráda, protože tak cítím svět,“ říká. „Myslím, že mám v sobě spoustu komplikací, ale na nikom si je nevylévám. Nedělám z nich problém nikoho jiného.

Celý článek si přečtete v letním dvojčísle Marie Claire, které najdete právě teď na stáncích nebo si ho můžete objednat na našem webu. Doprava zdarma!    

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama