Přejít k hlavnímu obsahu

CZECH DESIGN WEEK: Kongresové centrum ožije zajímavými tvary

Foto: Designweek/2.10.2018
V pořadí již 5. ročník Czech Design Week bude oficiálně zahájen 28. 11. 2018 v prostorách Kongresového centra Praha.

Přehlídka designu představí na stovku českých a zahraničních designerů a svým návštěvníkům nabídne to nejlepší z českého skla, porcelánu, šperků, interiérového designu, design studií, dětského interiéru, originálních hraček, dále pak grafický design, umění, či průmyslový design.

„Kongresové centrum jsme kromě bohatých prostor interiéru vybrali i kvůli historickému významu samotné budovy. Letos si připomínáme 100 let od založení Československa a málokdo například ví, že právě zde probíhala v roce 1989 intenzivní jednání o uspořádání první svobodné československé vlády, republiky a také o podobě prvních svobodných voleb po listopadu 1989,“ zmínil k výběru budovy ředitel festivalu Lukáš Pipek.

CZDW přivítá ve spolupráci s producenty Milan Design Week také zahraniční autory „Instalace, která bude plně v rukou našich designéru, pojme přes třicet zahraničních umělců a bude převezena několika kamiony do Prahy,“ zmínila Gloria Gazzoldi, produkční týmu Milan Design Week. Další doprovodnou akcí CZDW bude Design fórum, konference o designu, která se uskuteční 30. 11. 2018.

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole