Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

CUBEX: Oceňovaný multifunkční prostor v Praze

Foto: Cubex/4.10.2019
V červnu 2018 byl v Praze otevřen zcela unikátní multifunkční prostor Cubex Centrum Praha. Kvalitu nové pražské kongresové a eventové destinace potvrdila i prestižní mezinárodní soutěž 9th Global Eventex Awards, v níž Cubex zvítězil v kategorii „nové venue“ již po několika měsících své existence.
Reklama

Moderní novostavba Trimaran na pražském Pankráci skrývá unikátní hlavní sál pro konference, společenské a další akce, který pojme až 1 000 osob. Ve spojení s přilehlými menšími salonky je celková kapacita Cubex Centra Praha 1 200 osob a při využití sálů v sousedním Konferenčním centru City, které je s Cubexem spojeno krátkou chodbou, lze uspořádat akci až pro 1 700 hostů. Cubex Centrum zahrnuje celkem 3 700 m2 konferenční a výstavní plochy. Samozřejmostí je variabilita prostoru a možnost rozdělit ho na menší sály, ale unikátnost Cubexu je v designu a dokonalém technickém vybavení.

„Jak již název napovídá, návrh interiéru Cubex centra byl inspirován kubismem,“ uvedla ředitelka centra Jaroslava Křížková a dodala: „Chtěli jsme klientům nabídnout něco podobně jedinečného, pro konferenční interiéry netradičního a zároveň typického pro Prahu nebo Českou republiku. A podle jejich reakcí se nám to povedlo.“

Čisté rovné linie a prolamované plochy jsou použity nejen na stěnách a mobiliáři, ale také v nabídce cateringu, včetně speciálně vyrobeného inventáře a dekorací. Design, důraz na detail a hra barev a kontrastů je to, co činí akce pořádané v Cubexu unikátními i v evropském srovnání.

Právě kubismem inspirovaný interiér byl jedním z důvodů proč Cubex získal mezi novými konferenčními centry nejvyšší ohodnocení. „Stejně jako kubismus byl někdy označován jako nepraktický sloh, také nám někteří lidé říkali, že si výstavbu centra zbytečně komplikujeme technicky náročnými požadavky na design a následně i na údržbu. Ale právě ty „nepraktické“ domy dnes lákají turisty z celého světa, stejně jako nás netradiční Cubex přitahuje pozornost klientů od nás i ze zahraničí právě proto, že je jiný. Vydat se dražší a náročnější cestou bylo správné rozhodnutí,“ doplnila Jaroslava Křížková.

Nejen inspirace historií ale odlišuje Cubex Centrum od konkurence. Moderní technologie reprezentované například 102 m2 projekční plochou Media Wall, nebo Koncept Chameleon, který přizpůsobuje barevnost prostor potřebám klienta, dělají z Cubexu místo, které uspokojí i ty nejnáročnější klienty.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama