Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Colours of Ostrava: H&M zóna nabídne více inspirace, umění, zábavy, chutí a vůní. Leitmotivem jsou 4 elementy

Foto: H&M/16.7.2019
Víte, co vás čeká za pár dnů na Colours of Ostrava? Více než 120 kapel z 37 zemí světa, 24 open-air i krytých scén…a mezi nimi jedna jediná, unikátní H&M zóna! Místo tradičně zaslíbené skvělému jídlu, drinkům, zábavě, relaxaci, setkávání a tvoření.

H&M zóna vyrůstá ve festivalovém areálu Dolních Vítkovic už počtvrté, ovšem letos překvapí zcela novým konceptem ve znamení 4 přírodních elementů. Voda, vzduch, oheň, země inspirovaly originální design H&M zóny, menu, nápojový lístek i do detailu vyladěný program. Určitě se stavte!


Stavba H&M zóny v areálu Vítkovic už je v plném proudu. 

ORIGINÁLNÍ STAVBA
Práce na H&M zóně jdou po měsících pečlivých příprav právě teď do finále. Stavba je to skutečně jedinečná, vybudovaná z dílů tzv. dočasné mostní konstrukce, které se hojně používaly v 50. letech, ale na festivalu je uvidíte úplně poprvé.


Loňské zóna H&M měla veliký úspěch a byla jednou z nejnavštěvovanějších. 

„Tak jako se areál Dolních Vítkovic přetváří z nehostinného prostředí těžké výrobny oceli v městský industriální park, tak my vytváříme velkorysou stavbu ze zapomenutých mostních konstrukcí. Tu sebevědomě nazýváme chrámy, protože nejzákladnější prvky našeho světa, přírodní elementy, si nezaslouží nic menšího. Návrh vzdává hold industriální architektuře okolí. Upcycling a udržitelnost prostupuje celým obsahem zóny. Všechny použité materiály se následně rozeberou a vrátí nebo budou mít další život,“ potvrzuje architekt František Bosák, spoluautor nevšedního konceptu.


Dobrého jídla a pití bude v H&M zóně i letos opět dost. 

DRINK & FOOD
Letošní H&M zóna na Colours of Ostrava je mimo jiné dílem kreativních mladých lidí z Event Areny a z Dudes & Barbies Production – právě tahle společnost stojí za úspěšnými projekty jako Radlická kulturní sportovna, Kavárna co hledá jméno či Vnitroblock. Vymysleli a namíchali také speciální drinky pro každý ze čtyř živlů. Tak například Voda spojila Absolut vodku s Violette Giffard sirupem, Proseccem a dalšími ingrediencemi. V drinku Oheň se v žhavé harmonii mísí Jack Daniels fire, Chito Ginger, ananasový džus, limeta a zázvor.

A jídlo? „Ikonický žlutý americký autobus Booze&Food, kteří dobře znají návštěvníci holešovického Vnitroblocku, sice do H&M zóny nedostaneme, tým z autobusu ovšem ano. Tím pádem nebudete ochuzeni o skvělé slidery, hotdogy, letní saláty a legendární hranolky na sádle. Ideální základ před festivalovou vřavou. A jako sladkou tečku jsme si pro vás připravili palačinky s domácí marmeládou, mascarpone a ovocem,“ vzkazuje Kateřina Šandová z Dudes & Barbies Production. Cheese & bacon slider, pulled pork & pickles slider, fresh salsa hotdog, salát s maracujou a pošírovaným kuřetem, salát s quinoou a grepem… Stačí pohled do menu Booze&Food a chuťové pohárky jsou v pohotovosti, co teprve když ochutnáte!


Letos si budete moci vyrobit krásné květinové čelenky... 

WORKSHOPY – O 50 LET POZDĚJI STEJNĚ A STÁLE„IN“
Každý festivalový den můžete v H&M zóně během workshopů načerpat vydatnou dávku inspirace a tvůrčí radosti. „Letos v srpnu to bude 50 let, co americký Woodstock ovládli fanoušci v džínách s drhanými doplňky a květinami ve vlasech. Nastavili tak festivalový módní trend, který se udržel dodnes. My vám jej představíme během čtyř kreativních workshopů,“ upřesňuje Petr Mejsnar z Event Areny.


... upcyklovat kapsičky z džínoviny...

17. 7.: Flower workshop – Květiny ve vlasech jsou základ. Květinovou čelenku by měla mít každá holka na festivalu. Těm, které přišly bez ní, je určený první květinový workshop, kde si ji mohou vyrobit.
18. 7.: Výroba upcycling doplňků z džínoviny – Každý z nás měl džíny, se kterými se nikdy nechtěl rozloučit, ani když už se prakticky rozpadaly. Na tomto workshopu se naučíte, jak milované džíny proměnit v praktické doplňky a šperky k vaší festivalové image.
19. 7.: Výroba upcycling batůžků z triček – Jak vypadá vaše nejoblíbenější festivalové tričko? Seprané a s vybledlým potiskem? Nejste v tom sami – všichni festivaloví matadoři takové tričko mají. H&M bojuje za udržitelnou módu a třetí festivalový den vám ukážeme, že vaše oblíbené tričko nemusí skončit jako hadr v garáži, ale může se proměnit v praktický batůžek. Takže zveme i všechny pány kluky.


...nebo vytvořit baťůžky ze starých triček. 

20. 7.: Výroba Macrame – Čtvrtý festivalový workshop je věnován drhání, vázání uzlů, tvorbě přívěsků bez jehel či háčků – zkrátka macrame. Toto starodávné umění vázání uzlů našlo během lidské historie praktické využití u mořeplavců, proniklo do interiérového designu a stalo se součástí festivalové módy po celém světě. Vy si ho můžete vyzkoušet při závěrečném workshopu.


Umělec David Kurňavka ztvárnil v rámci graffiti wall art části zóny element VZDUCH. 

GRAFFITI WALL
Další letošní novinkou H&M zóny je graffiti zeď, kterou v průběhu festivalu čtyři mladí výtvarníci ozdobí svým uměleckým pojetím čtyř živlů. Každý z nich bude spolupracovat se třemi influencery, které určitě dobře znáte. Společně pak vyberou charitativní účel, na který půjde výtěžek z prodeje obrazu.

17. 7. – OHEŇ: Klára Sedlo & Nikol Čechová, Sharlota Frantinová, Žofie Dařbujánová
18. 7. – VODA: Patrik Kriššák & Annet Charitonová, Dominika Pokludová, Michaela Štoudková
19. 7. – VZDUCH: Dávid Kurňavka & Milan Peroutka, Mariana Prachařová, Helena Navrátilová
20. 7. – ZEMĚ: MAXIM & Zorka Hejdová, Renata Langmannová, Eliška Matějková

#hm #hmelements

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole