Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Co udělají seznamovací aplikace s vaší váhou?

Text: Ludmila Hamplová, Foto: Getty images/6.6.2019
Možná budete štíhlejší, ale za jakou cenu? Překvapivé souvislosti ukázala nová vědecká studie.

Online seznamky jsou populární způsob, jak najít sexuálního i životního partnera. Jenže jejich uživatelé mají sklon častěji sáhnout po nezdravých nebo dokonce vyloženě nebezpečných způsobech hubnutí, včetně zvracení, používání projímadel nebo užívání anabolických steroidů. Ukázala to nová studie publikovaná Journal of Eating Disorders, která se zaměřila na rozdíly v chování mezi uživateli seznamovacích aplikací a lidmi, jenž je nepoužívají.

Tato americká práce zahrnující celkem 1726 dospělých osob popisuje, že mezi lidmi užívajícími seznamovací aplikace, se častěji vyskytují nezdravé nebo dokonce nebezpečné způsoby hubnutí. I když studie neprokázala jednoznačnou souvislost mezi používáním aplikací, které jsou postavené na tom, že si uživatelé navzájem hodnotí zejména svůj fyzický vzhled, a rizikovým chováním, její závěry jsou varující.

Ve skupině uživatelů seznamovacích aplikací polovina mužů i žen uvedla, že nalačno kontrolují svou tělesnou hmotnost. Každá pátá žena a každý čtvrtý muž pak záměrně zvraceli, aby „dostali svou váhu pod kontrolu“. Jedna ze čtyř žen a 40 % mužů sáhli kvůli hubnutí po projímadlech. Muži současně častěji sahali po doplňcích stravy a anabolických steroidech s cílem získat atraktivnější vzhled. Zatím sice není zcela zřejmé, jak spolu toto rizikové chování a seznamovací aplikace souvisí, ale podle autorského týmu, který stojí za celou studií, je potřeba si uvědomit, že právě používání těchto služeb může ještě zhoršit sebehodnocení vlastního vzhledu.

Čtěte také:
Chcete problémy? Vyzkoušejte keto dietu!
Každý třetí nezadaný člověk, se raději vzdá sexu, než by se měl připravit o jídlo
Méně plastových obalů i masa. Ekologická dieta je tu

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole