Přejít k hlavnímu obsahu

Co pije a jí královna Alžběta II. každý den?

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/2.1.2019
Nápověda: dopřává si i alkohol.  

Dá se předpokládat, že pokud jste britská královna, můžete mít kdykoliv to, po čem vaše srdce jen zatouží. Mohou vám být servírovány dennodenně ty nevytříbenější lahůdky z celého světa a ty nejexotičtější nápoje. Podle nedávného zevrubného průzkumu Business Insider se však panovnice drží značně při zemi a co se týče svého apetitu, preferuje spíše jednoduché menu.  

Ihned po probuzení si její výsost dopřává horký šálek Earl Greye se sušenkami. Co se však snídaně týče, jsou jí často servírovány cereálie, jogurt, javorový sirup a její oblíbený toast s lehkou marmeládou, o který se občas podělí i se svou psí smečkou. Ve výjimečných případech si pak dá i míchaná hnědá vejce s lososem a lanýži.  

Oběd začíná Alžběta vždy koktejlem: gin - Dubonnet (vinný aperitiv) s kouskem citronu a s ledem, a sám hlavní chod se vždy skládá z něčeho zdravého jako je grilovaná ryba, či kuře se zeleninou.  

Na čaj o páté se vždy panovnice velice těší, protože má ráda sladké. Tento britský rituál provází pestrá tabule “jednohubek” jako jsou mini sandwiche, sušenky, koláčky a dorty. Podle bývalého královského šéfkuchaře Darrena McGradyho královně ale nejvíce chutná čokoládový dort. 

Večeře probíhá v tradičním duchu. Na její zhotovení se užívají lokální suroviny a maso. Jde většinou o pokrmy jako ryby/maso s omáčkou a v neděli je servírována pečeně. Jako dezert si Alžběta oblíbila čerstvé jahody a broskve z Windsorské zahrádky. A bez čeho (kromě čokolády) se každý den naprosto neobejde? Bez skleničky šampaňského 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole