Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Co o vás prozradí oblíbený druh kávy?

Text: ALŽBĚTA DYTRYCHOVÁ, Foto: Unsplash/23.6.2020
Espresso, cappuccino, americano nebo caffè latte. Káva není jenom černá a její chuť už vůbec nemusí být pouze hořká. A stejně jako jsou druhy kávových nápojů rozmanité, jsou rozmanití i její milovníci. Vztah mezi kávou a osobnostním typem proto zkoumala nedávná studie, které se zúčastnilo tisíc kafařů. Výsledek? Vypadá to, že naši osobnost odráží to, po jakém kávovém nápoji ráno nebo odpoledne sáhneme.
Reklama

Espresso
Rychlé, jednoduché, a tak výtečné. Espresso je nápoj, který zbožňují všichni, kteří jsou ve spěchu a potřebují denní dávku vzpruhy. Nejvíce si ho vychutnávají vůdčí typy lidí, avšak častokrát po něm sáhnou i cestovatelé. Lidé, kteří pijí espresso, se vyznačují houževnatostí, náladovostí i pracovitostí, která může skončit workoholismem. Nepřežeňte své pracovní tempo a snažte si alespoň jeden den v týdnu od práce odpočinout.

Cappuccino
Kdo by nemiloval kávový nápoj s hustou pěnou na povrchu? Pokud si život nedokážete představit bez cappuccina, pak jste člověk, kterému nechybí kreativita i motivace. Zároveň je pro vás příznačné, že jste loajální ke svým přátelům a nesnášíte nudu. Je otázkou, zda je výhodou, nebo nevýhodou, že všechny věci potřebujete mít pod kontrolou. To platí třeba i při rozhodování, zda si na našlehanou pěnu nasypete skořici, cukr nebo ji ozdobíte toppingem. 

Americano a překapávaná káva
Velký černý nápoj je známkou lidí, kteří jsou přímočaří a mají rádi vše černé na bílém. V případě, že mezi takové lidi patříte, pak jste zároveň vážní, někdy náladoví a vždycky tišší než zbytek společnosti. Ostatní vás ale obdivují pro vaši pracovitost a spolehlivost. Nebojte se čas od času nalít do kávy mléko, uvidíte, že není špatné některé věci odlehčit. 

Caffè latte
Pro všechny milovníky caffè latte je typická nerozhodnost. Při objednání latte s příchutí dokážou u pokladny vystát důlek a stejně nerozhodní jsou i při mnohem důležitějších otázkách. S tím také souvisí, že jsou v pracovním týmu méně výrazní a snaží se vyhýbat názorovým střetům. Latte je zároveň symbolem lidí, kteří se drží normy a neradi jdou proti proudu. A stejně tak se neradi vzdávají i svého caffè latte. 

Affogato
Espresso s kopečkem vanilkové zmrzliny není pro každého. Pokud vám ale tato pochoutka říká pane, pak gratulujeme. Jste šťastný, hravý a vždy optimistický člověk, který věci dělá svým tempem a nenechá se nikým a ničím rozhodit. Zároveň patříte mezi noční sovy a ranní budíček je pro vás hotovým utrpením. 

Napsáno pro Marianne.cz

Čtěte také: Kdy je ideální čas na pití kávy podle americké armády?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama