Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Co má Lidsey Lohan proti hnutí #MeToo? 

Lindsay Lohan
Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/14.8.2018
Zvedněte ruku, pokud s ní nesouhlasíte.   

V loňském roce, kdy zažívalo hnutí #MeToo svůj zrod, byla Lindsey Lohan jedna z mála osobností, která se vyjádřila na podporu Harveyho Weinsteina. Záhy poté, v nyní smazaném instagramovém videu, řekla: “Je mi Harveyho Weisnsteina líto. Myslím, že to, co se děje, není pravda. Georgina by tu měla být pro svého manžela a postavit se za něj. Mě osobně nikdy neublížil a nic mi neudělal. Natočili jsme společně několik filmů. Tohle musí skončit. Je to špatné.”  

Jedna z nejnebezpečnějších reakcí na obvinění osoby ze sexuálního obtěžování je předpoklad, že jen proto, že onen jedinec neublížil vám, znamená to, že takto nemohl zneužít nikoho jiného. Lindsay Lohan tehdy za svá slova čelila opravdu velké vlně kritiky.  

Nyní, kdy jsou diskuse na toto téma stále živé a otevřené, se herečka vyjádřila pro deník The Times takto: “Budu se za to, co teď řeknu později nesnášet, ale myslím si, že pokud ženy vystupují proti těmto věcem (pozn. red. sexuálnímu zneužívání) vypadají díky tomu slabě.” Také se nechala slyšet, že se domnívá, že spousta žen, které vyjdou se svými zkušenostmi ohledně tohoto problému na veřejnost, to dělají jen kvůli tomu, že touží po pozornosti. “Pokud se něco takového stane, mluvíte o tom v tom okamžiku. Uděláte z toho téma ve chvíli, kdy to jdete ohlásit na policii.”  

Existuje stále dost lidí, kteří kritizují ženy, jež se podělily se svými bolestivými zážitky s ostatními a nevěří jim. To však znamená jen jedno. Hnutí #MeToo je důležitější, než kdy dříve a my bychom neměli zavírat oči před sexuálním obtěžováním a zneužíváním.  

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama