Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Chystáte se na Prague Design Week? Měli byste…

Text: Ludmila Hamplová, Foto: Prague Design Week/11.4.2019
Už pošesté proběhne v centru Prahy přehlídka více než šedesáti designérů spojená s workshopy, přednáškami a filmovým promítáním. Zapište si 15. až 21. dubna do svého diáře.

Praha je město, které ožívá designem. Potvrzuje to i Prague Design Week, který se letos koná už pošesté. Na tvorbu více než šedesáti designérů, ale také na workshopy, přednášky a promítání v Design Kině se můžete těšit v týdnu 15. do 21. dubna. Vše bude probíhat ve dvou patrech historického domu na náměstí Republiky 7.

„Letošní ročník je plný překvapení. Vystavovatelé letos představují opravdu pestrou směsici umění a designu. Od módy a šperků, přes produktový design, až po fantazijní ilustrace. Kromě toho se nám podařilo získat nádherné prostory přímo na náměstí Republiky. Dvě patra budovy budou sloužit jako prostory pro výstavu, zbývající šesté a sedmé bude takové malé překvapení, je z nich totiž nádherný výhled na Prahu,“ přibližuje koncept výstavy Ondřej Krynek, zakladatel a organizátor Prague Design Week.

Mezi vystavovateli se tento rok představí například Petr Kopecký a jeho výrobky z přirozeně uschlého dřeva pod značkou EnjoyTimber.com či mladá designérka Anna Jožová, která připravila sérii váz zdobených střepy z vyřazeného skla v kolekci nazvané Eternity. Oblíbenou kategorii šperků letos naplní Kostarikou inspirovaná Katia Kolinger či Milan Nováček a jeho luxusní perlové výtvory. Nadějnou novou tváří je Gabriela Pustková, která se zaměřuje na výrobu originálních, ručně tkaných gobelínů z ovčí vlny, nebo Michaela Janková a Antonín Sláčik, představitelé uměleckého betonářství s názvem Aspoň Tohle, ve kterém propojují klasické sochařské metody s využitím betonu.

Vize Prague Design Weeku zůstává od počátku stejná. Jeho cílem je ukázat vystavovaný produkt nejen jako hotovou věc, ale i proces jeho vzniku, od prvotního nápadu, přes návrhy a prototypy až po finální dílo. „I z toho důvodu budou mít návštěvníci opět možnost vyzkoušet si výrobu na vlastní pěst v rámci připravovaných workshopů,“ dodává Ondřej Krynek.

Více informací o celé akci i podrobný program najdete na: www.praguedesignweek.cz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole