Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Chystáte se na nedělní oběd ke tchyni? Dejte si pozor, co vám servíruje. Mohlo by vás to zabít! Nevěříte? 

Text: Barbara Häckelová, Foto: Getty images/9.9.2019
Jako kdyby člověk už tak neměl starostí dost! Internetové vlny vynesly nedávno na denní světlo téma, ze kterého mrazí. Pravdivý příběh ženy, kterou tchyně dlouhodobě trávila během rodinných sešlostí, měl nečekanou dohru: Vyšlo totiž najevo, že to není naprostý úlet, jak bychom čekali, ale spíše věc, která se stává otřesně často… 

Upozornila na to novinářka Ellie Hall na svém twitteru. Původně se jednalo o dotaz do rubriky Milá Sally časopisu Slate, kdy se jistá žena obávala, že jí tchyně pravidelně přidává do jídla jed. Bujná fantazie pramenící z frustrace, že vztahy v rodině nejsou nejlepší, řeknete si možná. Jenže rada tety Sally zněla, že by si dotyčná měla talíř potají vyměnit s manželem. Poslechla, a jemu se udělalo strašlivě zle. Manželku pak obvinil, že se ho pokusila zabít, takže o “tajné přísadě” v jejím jídle věděl! Následoval rozvod, který bohudík všichni přežili. 

To ale není zdaleka vše. Letos v srpnu se v časopise The Cut objevil podobný příběh. Jistá žena upozornila rodiče svého muže, že má velmi vážnou alergii na houby. Ty se pak ovšem čirou náhodou začaly objevovat takřka ve všech jídlech! Manžel pisatelce potvrdil, že rodiče houby nikdy dřív v takové míře nepoužívali… Přestat s tím ale odmítají a na svoji snachu se zlobí, že to se svou alergií přehání. V tomto případě alespoň není do komplotu zasvěcený manžel, ale rada stejně zní - nohy na ramena! 

V diskusi pod článkem se to po chvíli podobnými rodinnými horory jen hemžilo. Trávit synovu manželku či přítelkyni je prostě nový trend! Jistá žena například trpí vážnou alergií na kapie. Její tchyně se ale snažila dokázat, že taková alergie neexistuje, tím, že tento druh paprik přidávala, kam mohla – a to vařila korejskou kuchnyni, kde se používat nemusejí. Zastavila ji až reakce jejího syna. Řekl jí, že není-li si schopná zapamatovat, že by kapie mohly jeho přítelkyni zabít, nebude jí v budoucnu možné svěřit na hlídání vnoučata. ”Ale vždyť kapie jsou zdravé! Ta její alergie nedává smysl,“ durdila se tchyně.   

Abychom byli fér a neházeli špínu jen na tchyně, zmiňme ještě zážitek další čtenářky z Vánoc strávených na pohotovosti. Manžel oné ženy, který trpí silnou alergií na zvířata, při štědrovečerní večeři zkolaboval. Její rodina si totiž myslí, že alergie existují jen v jeho hlavě. Do bytu, kde slavili, tak mladší dceři dovolili propašovat psy… Zbytek znáte. 

Ale co s tím? Nevdávat se a neženit? Nebo si na rodinné oslavy nosit vlastní krabičky s jídlem, jak to dělá jedna z účastnic diskuse? Jistý si totiž očividně nemůže být nikdo ničím… Dobrou chuť! 

Čtěte také:
VZTAHY: Dobrá partie. Existuje?
Byla postřelena a potratila. Přesto Američanku obvinili ze zabití dítěte
Dělá z vás „provokativní“ oblečení prostitutku?

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole