Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Chystá se změna u Chanel! Kdo nahradí Karla Lagerfelda? Vol. 1

Text: Jan Boublík Foto: Chanel/26.12.2018
Jeden z nejsilnějších subjektů na módním trhu prochází poprvé od doby svého založení výraznou změnou. Bude se tato změna týkat i postu hlavního kreativního ředitele?

Jak jsme vás již informovali, před pár dny se vedení legendárního módního domu rozhodlo pro distanc od pravých kožešin. A to těsně před velkolepou show, kterou Karl Lagerfeld a jeho tým každoročně připravují pro rozředění prosincové nudy. Představení prefall kolekce známé také jako kolekce Metiers d'Art se konalo ve velkolepých prostorách Metropolitním muzeu na newyorské Upper East Side. Jako kulisy geniálnímu Karlovy nemohlo posloužit nic menšího než dědictví starověkého Egypta. Části historického chrámu v Denduru, který byl v polovině 60. let rozebrán a přemístěn z Egypta do USA jako dar od egyptské vlády, se staly svědkem přehlídky, kterou Chanel opět dokázal své právoplatné místo na žebříčku nejsledovanějších a nejuctívanějších módních ikon. Uvnitř nesmrtelného dědictví Coco Chanel se ale dějí výrazné změny.

Po sto osmi letech od svého založení například rodina Wertheimerů, která Chanel vlastní, odhalila skutečné zisky společnosti. V roce 2017 pak tržby činily 9,6 miliard dolarů. Dalším odvážným krokem pak bezesporu bylo přesunutí administrativního ústředí do Londýna, kde pro účely efektivnějšího řízení podniku vznikl samostatný holding. Od roku 2014 totiž celosvětové tržby módního domu rostou meziročně skoro o 12 procent, a tak se Wertheimerové rozhodli zefektivnit některé procesy uvnitř pověstného maison. Do londýnského mozku Chanelu se pak vydává osvědčený ředitel Bruno Pavlovsky, který byl doposud vedoucím sekce Chanel Fashion, ale po novém roce má převzít i Chanel SAS, dceřinou firmu spravující a produkující kosmetické řady s označením CC. V křesle generálního ředitele pak nedávno usedl Alain Wertheimer, vnuk Pierra Wertheimera, který byl prvním společníkem investorem samotné Coco. Tato změna podle expertů poukazuje na nepopiratelnou generační změnu uvnitř společnosti. A generační je zde tím nejdůležitějším slovíčkem…

 Chcete vědět víc? Čtěte pokračování našeho článku.       

To nejlepší z Chanel Metiers d'Art 2019

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktuální číslo
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole