Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

CHRIS HEMSWORTH: „Všechno, co jsem kdy dělal a nesouviselo to s Thorem, zůstává v jeho stínu.“

Text: Laura Harding, Foto: Getty Images/19.6.2019
Role boha hromu udělala z Chrise Hemsworthe světovou megastar. Série Avengers se s uvedením Endgame do kin završila a australský herec si s Laurou Harding povídal o tom, jak se za posledních deset let změnil jeho život takřka ve všech myslitelných ohledech.

Jen málo úloh dovede od podstaty proměnit hereckou kariéru tak, jak se to s Thorem stalo Chrisi Hemsworthovi. Do doby, než ho v roce 2009 v jeho pětadvaceti letech poprvé obsadili jako boha hromu, byla jeho nejvýznamnější rolí postava Kima Hyda v australské „mýdlové opeře“ Home and Away. Dnes je mu pětatřicet a je jednou z hvězd filmové série v hodnotě miliard dolarů, jejíž poslední díl – Avengers: Endgame – nejspíš bude jedním z finančně nejúspěšnějších snímků v dějinách. A nikdo si asi to, jak mu třímání Thorova kouzelného kladiva změnilo život, neuvědomuje více než sám Hemsworth. „Jistě,“ důrazně kýve hlavou. „Před Thorem se o úspěchu mé kariéry dalo pochybovat a nevěděl jsem, jestli vůbec budu v herectví pokračovat. Tak nějak jsem paběrkoval menší role, a tohle pak všechno odstartovalo a otevřelo mi veškeré dveře. Vše, co jsem dělal a přímo to nesouviselo s Thorem, zůstalo ve stínu tohoto obřího podniku, nebo jak tomu budeme říkat. Ale je to taky deset let mého života, a ať už se to týká práce, nebo ne, je to obrovský kus lidské existence. S těmito filmy jsme všichni dospěli – stejně jako diváci,“ vysvětluje Chris a rozvádí myšlenku: „Oženil jsem se, mám děti – bylo to trochu jako projít střední školou nebo tak.

“Teď je tedy čas k pomyslné maturitě – Endgame uzavírá příběh, který se začal psát v roce 2008 s Ironmanem a do nějž přibylo dvaadvacet snímků vyprávějících o marvelovském filmovém vesmíru. „Obzvlášť v tuhle chvíli to má velmi nostalgickou, hořkosladkou příchuť,“ říká Hemsworth, „protože to bylo nejspíš naposledy, co jsme se na natáčení sešli v této sestavě. Nemyslím si, že by v budoucnu kohokoli z nás potkala podobná zkušenost – dokonce si nejsem jistý, jestli se v celém filmovém průmyslu naskytne podobná příležitost.“

Celý článek si přečtete v červencové Marie Claire, kterou najdete právě na stáncích. 

Čtěte také:
7 Faktů, které jste nevěděli o Lukovi, Chrisovi a Liamovi
Proč je film “Tenkrát v Hollywoodu” takový trhák?
10 celebrit, které se rozhodly nemít děti 

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
Přihlášení k odběru newsletterů

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete znalost Zásad ochrany soukromí Burda – BURDA Praha bude s Vašimi údaji pracovat zejména k zasílání newsletteru, nabídek a novinek. Odhlásit se můžete kdykoliv.
* povinná pole