Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Chcete mít neodolatelně dlouhé zdravé vlasy?

Foto: L'Oréal/22.5.2019
Dlouhé vlasy jsou snem snad každé ženy. Vyhýbáte se barvení, žehličkám i kulmám a ony stále ne a ne narůst? Naše tipy vám pomohou vypěstovat krásně dlouhé a zdravé vlasy během několika měsíců!

Máte pocit, že se vám vlasy zasekly na jedné délce a více už nerostou? Genetika do značné míry určuje strukturu, barvu, pevnost a objem našich vlasů. Správou péčí však růst vlasů můžete podpořit. Jak na to?

Pravidelně se stříhejte. Vlasy je potřeba čas od času zastřihovat (ideálně jednou za 3 měsíce). Opravdu se toho nebojte! Roztřepené konečky mohou způsobit lámání v mnohem větším rozsahu, než když si necháte zastřihnout centimetr z celkové délky.

Minimalizujte tepelné úpravy. Používáním fénů, žehliček a kulem si vlasy zbytečně pálíte a lámete, zkuste proto jejich užívání co nejvíce omezit. Umyjte si vlasy večer a než vám na vzduchu uschnou, stihnete si ještě nalakovat nehty nebo přečíst další kapitolu oblíbené knihy. Mokré vlasy se nesnažte rozčesávat ani s nimi nechoďte spát. Pokud se bez fénu neobejdete, chraňte vlasy před teplem speciálními přípravky. Vyzkoušet můžete například bezoplachový krém pro poškozené vlasy Elseve Dream Long od L´Oréal Paris, který vlasy skvěle ochrání a dodá jim přitažlivý lesk.

Vlasy zbytečně nezatěžujte. Snižte používání laků, gelů a jiných stylingových přípravků na minimum. Vlasy si umývejte maximálně 2-3x týdně vlažnou vodou. Každodenním mytím si je zbytečně vysušíte a oslabíte.

Používejte kvalitní šampon a kondicionér. Produkty vybírejte přesně na míru vašemu typu vlasů. Jemné vlasy mají jiné potřeby než vlasy vlnité nebo barvené. Po umytí nezapomínejte nanést kondicionér, díky kterému svou hřívu krásně rozčešete a vyživíte. Zkuste novinku v péči o poškozené vlasy - šampon a kondicionér z řady Elseve Dream Long od L‘Oréal Paris, které efektivně čistí pokožku hlavy, důkladně vlasy myjí, vyživují a navrací jim přirozenou krásu.

Nezapomínejte na masku. Maska představuje nenahraditelný krok v rituálu péče o vlasy. Dopřejte svým kadeřím chvilku odpočinku a ony se vám za to bohatě odmění. Masku doporučujeme používat jednou týdně, aby se vlasy zbytečně nezatěžovaly a nemastily.

Zdravá strava a pitný režim jsou klíčové. Doplňte do jídelníčku potraviny bohaté na omega 3 nenasycené mastné kyseliny, selen, železo, zinek a vitaminy A, B3, B12, C, E a biotin jako jsou oříšky, losos, avokádo, slunečnicová semínka nebo vejce. Dodržujte kvalitní pitný režim. Bez patřičné hydratace může dojít k poškození samotného kořene vlasu a následného vypadávání. Dávejte si proto pozor, kolik tekutin denně vypijete.

Aktuální číslo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
přihlásit se k odběru newsletteru
MarieClaire logo
Close dialog icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

Reklama