Přejít k hlavnímu obsahu
Reklama

Chanel se připojil ke značkám, které zakázaly kožešinu a kůži z exotických zvířat 

Text: Tatiana Urbanová, Foto: Getty images/7.12.2018
Chanel se zařadil mezi značky jako Gucci, Versace, Michael Kors, Burberry nebo Stella McCartney a oznámil, že od tohoto okamžiku nebude ve svých kolekcích užívat pravou kožešinu ani jinou kůži zvířat - jako třeba krokodýlí, ještěrčí, hadí či rejnočí. Toto rozhodnutí oznámila značka při své pre-fall Metiers d'Art módní přehlídce v úterý, která se konala v Metropolitním muzeu v New Yorku.  
Reklama

Mluvčí firmy uvedl pro CNN, že toto rozhodnutí padlo částečně i z důvodů toho, že je stále těžší a těžší získávat exotické kůže, které by odpovídaly vysokým etnickým standardům. Společnost to ovšem bere jako příležitost k vytvoření nové generace high-end produktů. Tento tah znamená velký posun v módním průmyslu směrem k syntetickým a alternativním materiálům. Někteří analytici poukazují i na trend u spotřebitelů, kteří si začínají stále více uvědomovat svou enviromentální a etickou zodpovědnost.  

Kreativní ředitel značky Karl Lagerfeld měl k tomuto tématu také co říci: “ Udělali jsme tento krok z důvodu toho, že je to ve vzduchu. Ne proto, že bychom museli nebo cítili, že musíme. Byla to svobodná volba.”  

Toto rozhodnutí bylo samozřejmě velmi pozitivně přijato ochránci práv zvířat. Organizace PETA se vyjádřila, že je na čase, aby i společnosti jako je Louis Vuitton následovaly tento příklad a udělali to samé.  

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama